Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kaos ortamı yaratılmaya çalışılıyor"

Giriş Tarihi: 5.3.2013 15:12
Bursaspor Kulübü, ''Bursaspor'un hakem camiasından ve Merkez Hakem Kurulu'ndan (MHK) tek beklentisi, sadece ve sadece adil yönetim anlayışıdır'' ifadesini kullandı.

Yeşil-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada, son haftalarda yaşanan hakem hataları ve sonrasında oluşturulmaya çalışılan gündem nedeniyle bir değerlendirme yapma zorunluluğu ortaya çıktığı belirtildi.

Bursaspor'un sürecin en başından beri tavrını net bir şekilde ortaya koyduğunun bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Ligde son viraja girilirken ve tansiyon yükselmeye başlamışken, futbol ailesinin bütün kişi ve kurumlarını daha dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bir hafta lehte, diğer hafta aleyhte yapılan hataların ardından tartışmayı medya üzerinden alevlendirerek, bir sonraki maçta avantaj elde etme çabası doğru bir yöntem değildir. Özellikle son iki sezon hakem hataları sonrası canı yanan kulüplerinin başında yer alan kulübümüzün tavrı nettir. Bursaspor'un hakem camiasından ve Merkez Hakem Kurulu'ndan (MHK) tek beklentisi, sadece ve sadece adil yönetim anlayışıdır. Bu doğrultuda hafta sonunda oynayacağımız karşılaşma başta olmak üzere lig sonuna kadar bütün maçlarımızda gerek hakem atamaları konusunda gerek ise hakem kararlarının arkasında başka hesaplar görmek istemediğimizi belirtiyor, mücadelenin adil bir şekilde saha içinde başlayıp bitmesi gerekliliğini vurguluyoruz.

MHK-kulüpler-medya üçgeninde bazı çevrelerce yaratılmaya çalışılan kaos ortamındaki gelişmeleri dikkatle takip ettiğimizi ve herhangi bir haksızlık halinde sesimizi daha da yükseltmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.''

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kaos ortamı yaratılmaya çalışılıyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN