TFF’den sert cevap: Maksadınızı aşmayın

"Fenerbahçe'nin Sayın Zekeriya Alp'i hedef alıp, istifaya davet eden açıklaması, maksadını aşan, hakem camiasını yıpratmayı amaçlayan ve tarafımızdan kabul edilemez bir üslup içermektedir."

Giriş Tarihi: 6.3.2013
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, F.Bahçe'nin önceki gün yaptığı açıklamanın akşamı televizyona çıkıp istifanın söz konusunu olamayacağını, Zekeriya Alp'in ve kurulların görevini düzgün ve tarafsız olarak yaptığını söylemişti. Dün de TFF resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak Alp'e sahip çıktı. İşte o açıklama: "Fenerbahçe Kulübü tarafından yapılan ve MHK Başkanı Sayın Zekeriya Alp'i hedef alıp, istifaya davet eden açıklama, maksadını aşan, hakem camiasını kamuoyu nezdinde yıpratmayı amaçlayan ve Federasyonumuzca kabul edilemez bir üslubu içermektedir. Sayın Alp, Türk futbolunun en saygın isimlerinden birisi olarak, ülkede kabul görmüştür.

KASITLI DEĞİL İNSANİ HATA

MHK Başkanlığı döneminde yaptığı çalışmalar, Federasyonumuz tarafından takdirle karşılanmıştır. Hakem hataları, geçmişte olduğu gibi günümüzde de yaşanmaktadır. Bu hatalar kasıt taşımamakta, oyuncu ve teknik adamların da yaptıkları gibi insani yanılgıları içermektedir. TFF, Sayın Zekeriya Alp'e çok özel bir değer vermekte ve böylesine saygın futbol adamı ile birlikte çalışmaktan mutluluk duymaktadır. Bu tür açıklamalarla, kulüplerimizin de futbolumuzun da bir yere varamayacağı ortadadır."

İSTİFA ÇAĞRISI BÖYLEYDİ:
"TFF'ye azalarak da olsa süren güvenimizin devamı ile birlikte MHK Başkanı Zekeriya Alp'i istifaya davet ediyoruz. Alp'in, 25 Şubat'ta dile getirdiği 'Hakem hataları Beşiktaş'a çok rastlıyor' sözlerini; 3 Mart'ta 'Kalkavan'ın maç yönetimini beğendim' sözleri takip etmiştir. Zamansız ve işgal ettiği makama yakışmayan açıklamaları Türk futbolunun en hassas kurumunlarından birinin başındaki bir kişiye yakışmamaktadır. Layık olmadığı görevden ivedilikle ayrılmasını ya da gerekli makamlarca ilişiğinin kesilmesini talep ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF’den sert cevap: Maksadınızı aşmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN