Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raporlar ceza diyor

Giriş Tarihi: 12.3.2013

Yıldırım, "F.Bahçe'nin haklarını korumak için tabii ki konuşacağım. Kimseye hakaret etmedim" dedi ancak hakem ve temsilci raporları üzerine Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Yıldırım, bugün savunmasını verecek

Bursaspor Genel Menajeri Süha Sidal, Fenerbahçe karşılaşması sonrası sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'ın devre arasında soyunma odası koridorlarında hakemleri, "Ben TFF filan tanımam. Alayınızın cezasını vereceğim. Hakemliğinizi de bitireceğim" sözleriyle tehdit ettiğini öne sürmüştü. Söz konusu mücadelenin hakemi Tolga Özkalfa, raporunda Aziz Yıldırım'ın "Artık yeter sabrım taşıyor. Biriniz tükürmeyeni 'tükürdü' yazıyor. Biriniz lan demeyeni 'lan' dedi diye atıyor. Size kim sahip çıkacaksa çıksın. Federasyonunuz çıkıp bir şey yapacaksa yapsın artık. Canımız yanıyor. Kime dert anlatacağız" dediğini aktardı. Karşılaşmanın federasyon temsilcileri İbrahim Yuşan ile Haydar Özdemir ise raporlarında Aziz Yıldırım'ın hakemlere karşı sportmenliğe aykırı davranışta bulunduğuna yer verdi ve Fenerbahçe'nin başkanı PFDK'ya sevk edildi.

YILDIRIM: SADECE DÜŞÜNCELERİMİ SÖYLEDİM

Konuya ilişkin Aziz Yıldırım'ın, "Kimseye hakaret etmedim. Sadece düşüncelerimi söyledim. Bu da en doğal hakkım. Bugün olsa yine aynı şeyleri söylerim. Fenerbahçe'nin başkanı her yerde kulübünün hakkını korur ben de öyle yaptım" dediği öğrenildi.

PAŞA'DAN SERT TEPKİ
Kasımpaşa, Fenerbahçe'nin, Bursaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada kendilerine yönelik yer alan ifadelere sert tepki gösterdi. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'ndeki sözlerine gönderme yapılan Kasımpaşa'nın açıklaması şöyle: "Fenerbahçe internet sitesinden yapılan duyuruda, F.Bahçe-Bursa maçının devre arasında yaşanan olaylarla ilgili olarak sayın Bursaspor Menajeri'nin iddialarına cevap verilirken, Kasımpaşa A.Ş. hakkında dolaylı olarak ve ima etmek suretiyle asılsız itham ve isnadlarda bulunulmuştur. Fenerbahçe tarafından Kasımpaşa'ya yönelik olarak gerçekleştirilen bu asılsız itham ve iftiraya karşı Kasımpaşa olarak cevabımız şu şekildedir: "Doğrular idare, acizler şikayet ve namustan yoksun olanlar iftira ederler" (Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi, Şubat 2013, Başyazı).

MADDE 36 veya 39
Sportmenliğe aykırı hareketten ceza alması beklenen Aziz Yıldırım'ın disiplin talimatnamesinin hangi maddesi kapsamında cezalandırılacağı ise muamma... PFDK, Yıldırım'ın söz konusu fiili soyunma odası koridorlarında yaptığına hükmederse 39'uncu madde devreye girecek. Söz konusu madde "Kulüp yöneticileri, hakeme soyunma odası koridorlarında sportmenliğe aykırı harekette bulunmaları halinde 45 günden az ve 90 günden çok olmamak üzere hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır" diyor. PFDK, Yıldırım'ın eylemi çıkış tünelinde yaptığına kanaat getirirse 36'ncı madde devreye girecek. Söz konusu madde, "Sportmenliğe aykırı hareket eden kulüp yöneticilerine 15 ila 45 gün arasında hak mahrumiyeti cezası verilir" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raporlar ceza diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN