Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte çilekler

Galatasaray'da yönetimin oy çokluğuyla ibra edildiği genel kurulda başkan Aysal, eleştirileri yanıtladı: "Çilekler nerede' diye soranlar vardı, işte burada"

Giriş Tarihi: 31.3.2013
G.Saray Başkanı Ünal Aysal, yönetimin oy çokluğuyla ibra edildiği Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ndeki Genel Kurul'da gövde gösterisi yaptı. Aysal son dönemdeki gelişmelerden rahatsız olduğunu belirtip, "En büyük tehlike, kulüpte yaratılmaya çalışılan cephelerdir. Ahmet'in grubu, Mehmet'in grubu, okullu-okulsuz gibi... Hepimizin ait olduğu tek grup vardır ve adı G.Saray'dır" dedi.

Üst üste 2 yıl borç geriledi
Sportif başarı olmadan mali sorunları çözmenin imkansız olduğunu söyleyen Aysal, "Önce şampiyon olduk sonra Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldik. Bu başarılar, hedeflerimize gitmemiz için önümüzü açtı. Uzun yıllar sonra üst üste 2 yıl borcumuz azaldı. Her şeye rağmen 'Çilekler nerede' diyorlar. İşte burada" diyerek dev ekranı gösterdi.

İki şubeye çözüm aranıyor
"G.Saray dışındaki hiçbir güç G.Saray'a zarar veremez. Kıskananlar kıskansın. Misyonumuz neyi emrediyorsa oraya kadar gideceğiz" diyen Aysal, son 5 yılda basketbol ve voleybola ayrılan kaynakların, toplam borcun yüzde 27,8'ini oluşturduğunu söyleyip, "Bu iki şubenin kulübe yükünü azaltacak yeni bir projenin peşindeyiz" ifadelerini kullandı.

AYSAL VE RAKAMLAR

47.000 seyircilik ortalama
"Geçen sezon lig şampiyonluğu sadece bir heyecan yaratmakla kalmadı, önemli bir gelir artışı yarattı. Maçlarımıza olan ilgi yükseldi ve ortalama izleyici sayımız 47 binlere çıktı."
90 milyon TL bilet geliri
"90 milyonu aşan bilet geliri elde ettik ve Avrupa'da bu sıralamada 8. durumdayız."
Biletix'ten sonra 8.5 milyon TL
"Biletlerimizi kendimiz satmaya başlayarak bu operasyondan ayrıca 8.5 milyon lira tasarruf sağladık."
81 milyon televizyon geliri
"Yayın gelirlerimiz 44 milyon 880 bin liradan, 81 milyon 600 bin lira seviyesine çıktı."
45 milyon Şampiyonlar Ligi geliri
"Şampiyonlar Ligi performans gelirimiz şu anda 45 milyon liranın üzerindedir. Çeyrek final başarısı da marka değerimize de büyük katkı sağladı."
38 milyon TL isim hakkı geliri
"Önemli bir sponsorumuz bütçesinde kısıntı yapmasına rağmen, isim hakkı gelirlerimiz 24,8 milyon liradan 38 milyon liraya çıktı."
GS Store'dan 57 milyon TL
"GS Store satış gelirleri 57 milyon lirayı aştı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte çilekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN