Kahır panosundan mutluluk panosuna

Giriş Tarihi: 31.3.2013

Beşiktaş, UEFA lisansı için son 15 günlük süreçte 43 kalemlik sorunun tamamını çözüme kavuşturdu. 32 milyon Euro'luk borcu yapılandırırken kulübün kasasından 9 milyon Euro çıktı

Beşiktaş, UEFA lisansı alma yolunda büyük bir badireden geçti. 2. Başkan Ahmet Nur Çebi'nin "Kriterleri yerine getirdik. Avrupa yolu futbol takımımızın insiyatifinde" sözlerinin ardından camia rahatladı. Yönetim son 15 günde kriz odası oluşturarak Ferrari'ye 7.9 milyon Euro'luk borçtan, Nihat'ın yetiştiği kulüp olan Esenler'e borçsuzluk kağıdı alınmasına kadar 43 dosyayı çözdü.

Orman ve Çebi devrede
Kriz odasında ödemelerin yer aldığı panoda tüm sorunların üzeri çizilirken, lisansı alabilmek için toplamda 32 milyon Euroluk borç yeniden yapılandırıldı. Kasadan 9 milyon Euro çıktı. Başkan Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi, paranın bir kısmını cebinden karşıladı. Diğer kısım sermaye artırımından geldi.

Barça'ya bile ödeme yaptılar
Beşiktaş, toplamda 543 bin 61 Euro yetiştirme bedeli ödedi. Bunların arasında Quaresma için aralarında Barcelona'nın olduğu 4 kulübe 123 bin 993 Euroluk ödeme yapıldı. Zapotocny, Alves, Sivok, Simao, Fernandes, Olcay, Oğuzhan, Sidnei, Edu ve Bebe için de çeşitli miktarlarda yetiştirme bedeli kulübün kasasından çıktı

Reste karşılık katılmayız blöfü
31 Mart sıkışıklığını kullanmak isteyen Ferrari ile Alves için masaya oturulan A.Madrid, Cuma'ya randevu verip, ayak direyince yönetim, "Öyleyse biz de Avrup'ya gitmeyiz" blöfünü yaptı. Ferrari 7.9 milyon Euro'luk alacağında taksitlendirmeyi kabul ederken, 3.1 milyon Euro'luk Alves problemi de 1.4 milyon Euro'ya çözüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahır panosundan mutluluk panosuna
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN