Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FİT işbaşında

Giriş Tarihi: 3.4.2013

F.Bahçe İstihbarat Teşkilatı', taraftar gruplarına sızan 'gerçek taraftar'lardan oluşacak. Kulübe zarar verebilecek her eylem önceden yönetime bildirilecek

BATE Borisov ve Victoria Plzen maçlarını seyircisiz oynayan, üstüne UEFA'dan 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası alan Fenerbahçe'de yönetim, Lazio maçı öncesinde istihbarat teşkilatı gibi çalışıyor.

Öncelik istihbarata verildi
Lazio maçında olay çıkmaması için Emniyet yetkilileriyle ortak hareket eden sarı-lacivertli yönetim, özellikle yapılacak eylemleri önceden haber alma konusunda çok sıkı çalışıyor.

İnternet sürekli takip altında
Bunun için sürekli internetteki taraftar gruplarının yazışmalarını ve twitter üzerinden gelen mesajları takip altına alan kulüp, taraftar gruplarının liderleri ve üyeleriyle de sürekli temas halinde.

Taraftar içinde ajanlar var
Taraftara her fırsatta "En ufak olayda Avrupa'dan men edileceğiz" mesajını ileten kulüp yetkilileri, bu grupların içine, planlanan organizasyonlar hakkında bilgi edinmek için de kendi ajanlarını soktu!

Anında rapor veriliyor
Kulüp, Lazio maçı öncesinde hem UEFA ile hem de Emniyet ile işbirliği halinde... Alınan her istihbarat anında iki tarafa da iletiliyor. Fenerbahçe, bu uygulamayla kendisine gelebilecek zararı en aza indirmeye ve eylemleri yapanların cezasız kalmaması için çalışıyor.

Plzen'de böyle kurtulmuştu
Bilindiği gibi sarı-lacivertli kulüp, V.Plzen deplasmanında, bir grubun sahte biletle maça girmeye çalışacağı istihbaratını UEFA ile paylaşmış, Çek polisi de önlemleri artırarak sahte biletle stada girmeye çalışanları önlemişti. Buna rağmen UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen F.Bahçe'nin kaderi bu turdan sonra belli olacak.

Samandıra etkinliği de iptal!
Sarı-lacivertli taraftarların Samandıra'ya gidip takımı stada uğurlama ve konvoy yapma girişimi de Emniyet tarafından engellendi. Emniyet buna gerekçe olarak, takım otobüsünün stada gitmesinin bir grup tarafından engelleneceği istihbaratını gösterdi.

Kibrit bile girmeyecek!
F.Bahçe'de Asbaşkan Ömer Temelli, Emniyet'le yaptığı güvenlik toplantısında, stada çakmak ve madeni paranın yanı sıra, statta bulunacak kağıtları tutuşturması gündeme gelebilecek kibritlerin bile toplanması gündeme geldi. Özel güvenlik sayısı da iki katına çıkarılacak.

Temelli herkesi bilgilendirdi
F.Bahçe yönetimi adına Emniyet ile Lazio maçı için güvenlik toplantısına katılan Ömer Temelli, hem Emniyet'e hem Lazio delegasyonuna, hem de UEFA delegesine bu maçta da kendi istemleri dışında olay çıkmaması için ellerinden geleni yaptıklarını madde madde anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FİT işbaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN