Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tribün hakemi baskı altına aldı

Giriş Tarihi: 5.4.2013
* Maç öncesi Kadıköy'deki atmosfer nasıldı?
BATE maçının ardından UEFA'dan gelen cezanın, Fenerbahçe'nin tüm dinamiklerine bir 'ders' olduğu Lazio maçında gün gibi ortaya çıktı. Yönetiminden teknik heyetine, futbolcusundan taraftarına herkes bu derse iyi çalıştı. Hafta başından bu yana hem Emniyet hem de UEFA ile işbirliği yapan Fenerbahçe yönetiminin emekleri meyvesini verdi. Hem emniyetin aldığı sıkı güvenlik hem de taraftarın kendi içindeki 'otokontrol' mekanizması, herhangi bir tatsızlığa mahal vermedi. Lazio taraftarının gelişi de sorunsuz gerçekleşince maçın ilk düdüğüne kadar kazasız-belasız gelindi.

* İki seyircisiz maçın ardından tribünün tansiyonunu nasıl buldunuz?
İşin asıl zor kısmı, hakemin çaldığı ilk düdükle başladı. Herkeste 'Biri meşale yakacak mı? Sahaya yabancı madde atılacak mı?' gerginliği vardı. Ancak Fenerbahçe taraftarının takımına destekten başka bir amacının olmadığı ilk dakika itibariyle belli oldu. "Sen sahada, biz tribünde" koreografisiyle de sahadaki '11 Çubuklu'ya bundan sonraki Avrupa macerasında yalnız yürümeyeceğinin mesajı verildi. İtalyan basın mensuplarının ve taraftarların hayranlıkla izlediği bir 90 dakika çıkaran Fenerbahçe taraftarı sonuç ne olursa olsun bu turu hak etti.

* Aykut Kocaman'ın bahsettiği 'negatif enerji' tribünden sahaya bu kez yansıdı mı?
Aykut Hoca'nın maç öncesinde verdiği mesajın, tribündeki yansıması büyük ölçüde olumluydu. İlk yarının sonlarında yapılan pas hatalarına verilen ufak tepkiler dışında Saracoğlu bütün halinde maçı yaşadı. Her düdüğünde hakem baskı altına alındı, Lazio pas yapmak isterken ıslığa boğuldu. Taraftar, 'basketbol maçı' etkisiyle en büyük itici güçtü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tribün hakemi baskı altına aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN