UEFA'nın değil herkesin gözdesi Salih Uçan

Giriş Tarihi: 17.4.2013
Salih Uçan yüksek uçuyor... UEFA.com genç yıldızı, Salah, Matiç ve Moses'le birlikte Avrupa Ligi'nin yükselişteki 4 yıldızı arasında gösterdi. Biz de Salih'i yazarlarımıza sorduk:

GÜRCAN BİLGİÇ:
Dünyada şu an ender bulunan oyuncular; adam eksiltip, riskli pas kullananlar. Yani ayağındaki topu öne oynayıp, gol pozisyonu hazırlayanlar. Salih, bu kaliteleri barındırıyor. İki ayağını da kullanıyor, oyun zekası üst düzeyde. Pas yeteneği ve şiddeti de mükemmele yakın. Biraz güçlenip fizik olarak da daha büyüklerle mücadele edecek hale geldiğinde UEFA'nın tespiti doğruluğunu gösterecek.

LEVENT TÜZEMEN:
Salih, Türk futbolunun en önemli değerlerinden bir tanesi. Sadece yetenekli değil aynı zamanda da entellektüel bir yapıya da sahip. Şımarmayacak kadar kaliteli ve saygılı bir çocuk. Aykut Hoca, sadece Fenerbahçe'ye değil Türk futboluna da Salih'i kazandırdı. Gelecekte Milli Takım'ın yıldızı olacağı gibi Avrupa'nın birçok büyük kulübünün de transfer listesine girecektir. 'Şımarır' diyenleri kıskanç buluyorum.

METİN TEKİN:
Salih'i, Genç Milli Takım'dan bu yana takip ediyorum, yetenekli olduğunu biliyorum ve başarılı buluyorum. Lige de başarılı bir başlangıç yaptı ancak gideceği yeri görmek için biraz daha beklemek lazım. Özellikle bu sene Türkiye'de yapılacak 20 yaş Dünya Şampiyonası Salih Uçan'ı dünyadaki yaşıtlarıyla karşılaştırmak için çok önemli bir fırsat. Orada Salih'in yetenekleri daha ön plana çıkacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA'nın değil herkesin gözdesi Salih Uçan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN