Eskişehir, Boyd için üst mahkemeye başvurdu

Eskişehirspor'un, eski oyuncusu Kris Boyd'un Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) açtığı davayı kazanması sonucu, bir üst mahkemeye başvuruda bulunduğu bildirildi.

Giriş Tarihi: 27.4.2013 14:25

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Boyd'un CAS'ta açtığı davanın Eskişehirspor aleyhine sonuçlandığı anımsatılarak, kırmızı-siyahlıların avukatlar aracılığıyla bir üst mahkemeye başvuruda bulunduğu belirtildi.

Transfer görüşmeleri ve sözleşmenin, dönemin ikinci başkanı ile kulüp avukatları tarafından yapıldığı yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Eski futbolcumuz Kris Boyd'a, Eskişehirspor'da görev aldığı zaman dilimi için kulübümüzün bir borcu bulunmamaktadır. Futbolcunun, kulübümüze hizmet etmediği dönemlerin ödemelerini istemesi ahlaki, vicdani ve hukuki yönden kabul edilemezdir. 8 Temmuz 2011'de imzalanan sözleşmenin vecibeleri kulübümüz tarafından gerçekleştirilmiş olup, sözleşmede belirtilen peşinat bedeli olarak 450 bin avro, kulübümüzde görev aldığı sürenin karşılığı olarak da 320 bin avro kendisine ödenmiştir. Ayrıca sözleşmede belirtilen, futbolcu temsilcisi ödemesi de 300 bin avro olarak gerçekleştirilmiştir. Yükümlülüklerini yerine getiren kulübümüz, geldiği günden beri sürekli sözleşmesini iptal ettirerek Amerika'ya gitmeye çalışan, bu doğrultuda performans olarak görevlerini yerine getirmeyen ve kulübümüze sportif olarak çok kısa süre hizmet eden futbolcunun tazminat hakkı olmadığını düşünmekte, Eskişehirspor'un haklarını korumak adına konuyu bir üst mahkemeye götürme kararı almıştır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir, Boyd için üst mahkemeye başvurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN