Türkiye'nin en iyi haber sitesi

resmen aday

'da ay sonunda yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi , başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 3.5.2013 13:51
Usta, Zorlu Grand Otel'de düzenlediği basın toplantısında, yeni bir sürece girildiğini ifade ederek, " markası büyük bir marka. Büyük işler yapmış, büyük işler başarmış dev bir markadan bahsediyoruz" dedi.

"Son 15 yıl içinde çok büyüyenler, hiç büyümeyenler, yerinde sayanlar var" diyen Usta, şöyle devam etti:

"Trabzonspor en çok büyüyen, en çok zirvede kalanlar arasında olmak zorunda. Biz yönetim tarzını, kulüp anlayışını, organizasyonel yapıyı, statüko haline gelmiş yönetimsel organizasyonu yıkmak, yerle bir etmek, dünya kulüplerine yaraşır yeni organizasyonel yapıya taşıyarak, büyük vizyonlu yönetici takımı ile büyük yolculuğa çıktık. Artık gerçekleri görme zamanı. Büyük bir kulübün gelecekte zirveye ulaşabilmesi adına bu göreve talip oldum."

-"Büyük yürüyüş başladı"-

Usta, projelerini daha sonra paylaşacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Yönetim kurulunda kimlerin yer alacağı konusunda ince eleyip sık dokuyorum. Yönetimdeki her arkadaşımın benimle bu zorlu yolculuğa ayak uydurması gerekir. Trabzonspor tarihine bu kongre kalın harflerle, 'büyük bir devrim yapılmıştır' şeklinde yazılmayacaksa ben bu yolculuğa çıkmam. Bu nedenle kararımı geç açıkladım. Artık karar tamam. Büyük yürüyüş başladı. Büyük Trabzonspor için bundan böyle vaktimizi, emeğimizi, birikimimizi harcayacağız. Modern bir kulüp, birinci sınıf futbol kulübü olma anlayışıyla bu yolculuk başladı. Bu yolculuk Trabzonspor kartvizitinden medet umanların asla ve asla yolculuğu olmayacaktır."

Gazetecilerin şikeyle ilgili sorusu üzerine Usta, "Şike bir hak gasbı, hırsızlıktır. Kim hangi amaçla yapıyorsa yapsın. Bizim 2010-2011 sezonunda hakkımız gasbedilmiştir. Kulüp olarak bu işin mücadelesi veriliyor, verilmeye devam ediliyor" ifadesini kullandı.

Usta, yönetim anlayışlarıyla ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Türkiye'nin en profesyonel yönetilen kulübü çok kısa sürede Trabzonspor olacak. Bunun hazırlığını yapıyoruz. Alman ve İngiliz takımlarının yönetimlerinin, organizasyonlarının nasıl olduğu yönünde arkadaşlar bu kulüplerle görüşüyor. Bunda kararlıyız. Statükoyu yıkmak için geliyoruz. Nüfus ve şehir olarak bizim en çok benzeyeceğimiz kulüp Borussia Dortmund. Trabzonspor altyapısının bir dünya kulübü statüsüne kavuşması için büyük kulüplerde büyük başarılara imza atmış bir ekip, Türkiye'ye getirilecektir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muharrem Usta resmen aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN