Türkiye'nin en iyi haber sitesi

25 milyon € şart

Giriş Tarihi: 10.5.2013

"Kulübü kendi kaynakları ile yönetiriz" diyenlere sesleniyorum; 1 cm bile yol alamazsınız. 20-25 milyon Euro şart."

Trabzonspor'da olağanüstü genel kurul öncesi başkan adaylarından Muharrem Usta, kulübün mali portresinin seçilecek yönetimi zorlayacağını söyledi. Seçim bittiğinde ekonomik ve sportif anlamda acilen yapılması gereken büyük işlerin olduğunu ifade eden Usta, "Kulübün çok yüklü miktarda, 20-25 milyon Euro sıcak paraya ihtiyacı var. 'Biz Trabzonspor'a seçilirsek daha iyi yönetiriz ve oranın kaynakları yeter, onunla yol alırız' diyenlere de sesleniyorum. 1 cm yol alamazsınız. Çünkü kulübün kendi kaynakları ile şu dakikada dahil olmak üzere ekonomik olarak 2-3 günü daha taşıyacak durumu yok. Trabzonspor'un hiçbir bankadan kullanabilecek 1 kuruşluk limiti yoktur" dedi.

1 LİRA BİLE YOK

Usta, şöyle devam etti: "27 Mayıs'ta Trabzonspor'un kendi kaynakları ile manevra yapacağı 1 lirası yoktur. Bir yıllık süreçte Trabzonspor'un kendi kaynakları ile kendini toparlayabilmesi durumu söz konusu değildir."

TAKIMA SIRA GELMEDİ
Usta, takım için de şunları söyledi: "Sportif anlamdaki daha takım kuruluyor, kim gelecek kim gidecek tarafı hariç konuşuyorum. Ben öncelikle ekonomik yapılanma için bir yönetim kurdum. Orası olmazsa sportif konuları konuşmazdım.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
25 milyon € şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN