'Alkış'ın açılımı!

Giriş Tarihi: 10.5.2013

SABAH, derbi öncesi gündemi meşgul eden "Fenerbahçe, şampiyon Galatasaray'ı alkışlayacak mı?" tartışmasında Fenerbahçeli yönetici, teknik heyet ve futbolcuların ne düşündüğünü açıklıyor

YABANCI YILDIZLAR İSTEMİYOR
F.Bahçe'nin yabancı futbolcuları, takımın yaptığı toplantıda alkışlamaya karşı olduklarını söylediler. Kuyt ve Yobo gibi İngiltere'de oynamış isimler, "Herkes İngiltere'yi örnek gösteriyor ama biz oradayken Türkiye'deki manzara hiç hoş değildi. Sulu maçın görüntülerini görmüştük. Biz zaten meslektaşlarımızı tebrik ettik" yorumlarını yaptılar.

YERLİLER: BİZ O GÜNÜ YAŞADIK
3 Temmuz
gerginliğinden önce şampiyon gidilen Ali Sami Yen'de yaşananları unutmadıklarını belirten yerli futbolcular ise toplantıda "O günü yaşayan futbolcular, orada neyin ne olduğunu gördü. Bırakın tebriği, kimse o kadar su şişesinin neden sahaya atıldığını konuşmadı bile. Bu örnek varken Kadıköy'de alkışı konuşmak gereksiz" dediler.

'ÜFLEYEREK SÖNMEZ' UNUTULMADI
F.Bahçe
yöneticileri, 3 Temmuz sürecinden bu yana Ünal Aysal ve yönetiminin, F.Bahçe'ye karşı tutumu nedeniyle alkışa karşılar. Yönetici Mithat Yenigün, "Bu ateş üfleyerek sönmez" sözleri halen tüm F.Bahçeliler'in aklında. Elbette centilmenliğin gereği dostlarımızı tebrik ederiz. Ama bizim kırgınlığımız geçmiş değil" diye konuştu.

TEKNİK HEYET DE ALKIŞA KARŞI
F.Bahçe
teknik heyeti de, sezon içinde özellikle Galatasaray'ın hocası Fatih Terim'in yaptığı, "Önümüzü kesmek istiyorlar" açıklamalarının fair-play'e aykırı olduğunu düşünüyor. Teknik heyetten bazı isimlerin "Terim önlerini kimin kestiğini açıklasın o zaman alkışlarız" ifadelerini kullandığı da gelen haberler arasında.

SON KARAR: FATİH TERİM PROTOKOLDE
Pazar
günkü Fenerbahçe-Galatasaray maçı öncesi dün valilikteki güvenlik toplantısında Fatih Terim'in nerede oturacağı karara bağlandı. Cezası nedeniyle kulübede bulunamayan Terim, Şükrü Saracoğlu Stadı'nda protokol tribünden maçı izleyecek. Terim'in çevresinde oturacak G.Saray yöneticileri bir anlamda hocaya güvenlik çemberi oluşturacaklar.

KADIKÖY'E ASLAN ÇIKARMASI
Güvenlik
nedeniyle sarı-kırmızılı taraftarların alınmayacağı pazar günü Kadıköy'de oynanacak derbi için dün valilikteki güvenlik toplantısında G.Saray, F.Bahçe'den protokol tribününde 25 kişilik yer talep etti. Ünal Aysal'ın gelmeyeceği derbi için G.Saray'ın, 17 kişilik yönetim ile eski yöneticiler için de Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki protokol tribününden isteği oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Alkış'ın açılımı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN