Sahipsiz kaldım

Kendisine karşı karalama kampanyası yürütüldüğünü belirten Portekizli yıldız, "Burada beni asıl üzen şey kulübümden hiçbir destek görememem. Kimse bana gelip de gerçeklerin ne olduğunu sormuyor" dedi

Giriş Tarihi: 10.5.2013
Eğlence mekanında tanıştığı iki kadını evinde darp ettiği gerekçesiyle adliyelik olan Fernandes, Portekiz'de yayın yapan Radio Rennacainça'da yönetimi hedef aldı. Yıldız futbolcu, Türkiye'de karalama kampanyası yürütüldüğünü belirterek, "Burada beni asıl üzen şey, kulübümden hiçbir bir şekilde destek göreremem" diyen Fernandes şöyle devam etti: "Kimse bana olayın gerçeği ne diye sormuyor. Sonra da herkes bana sanki yazılan, çizilen her şey doğruymuş gibi tepki gösteriyor" ifadesini kullandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise dün TRT Spor'da katıldığı Basın Tribünü programında Portekizli yıldız ile ilgili olarak "Fernandes konusunda sıkıntılarımız var. Sezon sonunda konuşacağız. Fernandes'i kazanmak isteriz. Onun da şartları olabilir bizim de" açıklamasını yaptı.

MURAT ÖZBOSTAN

Gereği yapılmalı
Beşiktaş, Guti, Quaresma ve Fernandes gibi yıldızların süreklilik arz eden futbollarıyla değil sürekli sorunlarıyla uğraştı. Bu isimlerin içinde en çok arıza çıkartan isim Fernandes'ti. İstanbul'un gece hayatının büyüsü içinde kaybolup gitti. Tabii ki sahadaki hayat ile özel hayat farklı... Ama Quaresma, Beşiktaş'a zarar veriyor, feda yapmıyor diye günlerce baskı yedi ve sonunda bavulunu topladı ve gitti. Bugün Fernandes, Beşiktaş Kulübü'nün değerlerine zarar veriyor. Faydasını bir kenara koyarsak bir kurumun manevi değerlerini yıpratan, adını futboluyla değil adliye haberleriyle gündeme getiren bir futbolcunun takımda kalmasını doğru bulmuyorum. Sayın Fikret Orman, Quaresma'da nasıl gereğini yaptıysa, Fernandes için de gereğini yapmalı.

FATİH DOĞAN
Kazanılması gerek
Gelişmiş ülkeler, üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların gelişimi ve eğitimi için metodlar geliştiriyor. Dünyada özel oyuncuların sayısı çok az. Fernandes de özel bir oyuncu. Onun gibi oyunculara özel yönetim teknikleri geliştirilmeli. Bu tür oyuncuların aymazlıklarına taraf değilim. Ancak Quaresma'da da Fernandes'de de şunu biliyorum ki, özel yaşantıları ve davranışları ne olursa olsun, idmanlara çıkma ve sahada elinden geleni yapma konusunda profesyoneller. Fernandes uyarılması gereken ama bir o kadar da kazanılması gereken bir değer. Tercih yönetenlerin.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahipsiz kaldım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN