Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fenerbahçe yönetimi ibra edildi

Fenerbahçe Kulübü'nün olağan mali genel kurul toplantısı sona erdi.

Giriş Tarihi: 11.5.2013 12:10 Güncelleme Tarihi: 11.5.2013 16:30
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulunun 2012 yılı faaliyetlerinin ibrası ve 2013 yılı bütçe tasarısının kabul edilmesinin ardından gündemdeki diğer maddeler oylamaya sunuldu.

Kulüp için gerekli görülen her türlü gayrimenkul yatırımlarının yapılması, gayrimenkul satın alınması, satılması, satın alma için her türlü kredinin temini, buna ilişkin işlemlerin ifası, ipotek, intifa, irtifak hakkı ve yasalarda belirlenmiş her türlü ayni hak tesisi ile şirketler, ticari işletmeler kurulması, kurulmuş şirketlere ortak olunması, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının kurulması hususlarında yönetim kuruluna yetki verilmesi üyelerce kabul edildi.

Kulüp hizmetleri için yönetim kurulu tarafından yurt içinde ve yurt dışında görevlendirilecek kişilere verilecek gündelik ve yolluk miktarlarının tespiti için de yönetim kurulu yetkilendirildi.

Kulüp tüzüğünün 66/B maddesi kapsamında, kulüp üyeliğinden ihraç edilen Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı Başkanı Aziz Yılmaz ile kulüp üyelerinden Mehmet Neşet Yula'nın, ihraç kararının bir kez daha disiplin kurulunda görüşülmesi için yaptığı müracaatlar ve 66/A maddesi kapsamında geçici ihraç cezası alan Münür Emre Erdem'in ihraç kararının kaldırılmasına dair talep, oy çokluğuyla kabul edilmedi.
Genel kurul, yapılan bu oylamaların ardından tamamlandı.YÖNETİM İBRA EDİLDİ
Fenerbahçe Kulübü'nün 2012 yılı olağan mali genel kurul toplantısında yönetim kurulu ibra edildi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen kongrede, okunan denetleme kurulu faaliyet raporunda 2012 yılı bütçesinin 144 milyon 500 bin lira olduğu ve giderlerde bir aşım söz konusu olmadığı belirtildi.

Denetleme kurulu, genel kurula yönetim kurulunun faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edilmesini önerdi.

-GALATASARAY'A "HOŞGELDİN" PANKARTI ÖNERİSİ TEPKİ GÖRDÜ-

Genel kurulda üyeler, yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporları hakkında konuştu.

Üyelerden Kaya Enişte, Galatasaray ile yarın derbi maç oynayacaklarını belirterek, "Futbolda terör ve şiddetten hiçbir toplum fayda görmedi. Bizlerin camia olarak üzerimize düşeni bu hususta yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Benim için Türk spor camiasının en büyük fair play ödülüne layık kişi rahmetli Özhan Canaydın'dır. 6 Kasım'da 6-0'dan sonra kalkıp takımımızı alkışlaması nedeniyle'' diye konuştu.
Enişte'nin bu sırada "Biz de yarın" diye konuşmasına devam etmesi üzerine salondan ıslıklar ve protestolar yükseldi. Genel Kurul Divan Başkanı Suat Müftüoğlu da "Kaya bey lütfen, teşekkür ediyorum, sağ olun" diye Kaya Enişte'den konuşmasını bitirmesini istedi.

Tepkiler üzerine Kaya Enişte, cümlesini "Biz de yarın centilmenlik adına stadımıza 'şampiyon hoşgeldin' pankartını asalım" diye tamamlamak isterken yine üyelerden büyük tepki aldı. Enişte, Müftüoğlu'nun yeniden uyarısıyla konuşmasını bitirdi.

Müftüoğlu, salonda oluşan olumsuz havayı dağıtmak için Anneler Günü'yle ilgili bir şiir okudu.

Bu arada, Kaya Enişte, mali genel kurulun Atatürk'ün kulübü ziyaret tarihi olan 3 Mayıs'ta yapılmasını da önerdi.
Öte yandan, üyelerden Özgür Varlı'nın aidatların bin liraya çıkarılmasını önermesi de diğer üyelerden tepki aldı.

-YÖNETİM İBRA EDİLDİ-

Genel kurulda konuşmaların ardından önce Aziz Yıldırım başkanlığındaki kulüp yönetim kurulunun ibrası için oylama yapıldı. Oylamada yönetim kurulu, 2012 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edildi.
Daha sonra üyelerin onayına sunulan 2013 yılı için hazırlanan 173 milyon 212 bin liralık bütçe tasarısı da kabul edildi.

"F.BAHÇE'SİZ BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL"

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, kulüp olarak amatör branşlara verdikleri önemin pek çok kulübün bu branşlarda aktif olmasını sağladığını, rekabeti getirdiğini belirterek, "Bu işin öncülüğünü Fenerbahçe Kulübü yapmaktadır. Fenerbahçesiz amatör sporlarda başarı elde edilmesi mümkün görünmemektedir" dedi.

Sarı-lacivertli kulübün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen olağan mali genel kurul toplantısında yönetim kurulu faaliyet raporunu okuyan Yılmaz, "Göğüs kabartan başarılar, uluslararası zaferler, spor bilinci edinmiş nesiller ve gıpta edilen tesislerle Fenerbahçe tartışılmaz bir değerdir'' diye konuştu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi'nin oluşturduğu bu vizyonun meyveleriyle dolu olduğunu ifade eden Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

"Binlerce sporcu heyecanımızı zirveye, bazen sarı lacivert, bazen kırmızı beyaz renklere taşıdı. Bu tarifsiz başarı bir günde olmadı. Bu muhakkak ki sistematik bir çalışmanın, istikrarın, alın terinin, inancın zaferi olarak, kulübün amatör branşlara yaptığı ve maddi getirisi olmayan çok büyük fedakarlıklarla ortaya çıktı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün amatör sporlara verdiği önem pek çok kulübün bu branşlarda aktif olmasını sağlamış, rekabeti getirmiş, rekabet salonlara, pistlere, ringlere, sulara taşınmış ve binlerce gencin sporcu olmasına imkan tanımıştır. Bu işin öncülüğünü Fenerbahçe yapmaktadır. Fenerbahçesiz amatör sporlarda başarı elde edilmesi mümkün görünmemektedir."

"TÜRKİYE'NİN SPORA AÇILAN KAPISIYIZ"

Vizyonlarının sadece sporcu yetiştirilmesiyle sınırlı kalmadığını, kamp yapılacak uluslararası standartlarda tesislerle devam ettiğini anlatan Talat Yılmaz, "Fenerbahçe Türkiye'nin spora açılan kapısı. Kulüp olarak olimpiyatlara en çok sporcu gönderen kulübüz" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na adaylığına en büyük katkıyı Fenerbahçe Kulübü'nün yapacağını ifade eden Yılmaz, "Gerçekten yönetim olarak, tüm Fenerbahçeliler olarak, 2020'nin İstanbul'da olmasını canı gönülden, Türk milletinin ve gençliğinin hayrına olduğu için istiyoruz. Çalışmalara yürekten katılıyoruz" diye konuştu.

Yılmaz, kullanımlarına tahsis edilen kamu arazilerinin mülkiyetinin kulübe kazandırılması için ciddi girişimlerde bulunduklarını da anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe yönetimi ibra edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN