Aysal: Utanıyorum

G.Saray Başkanı Aysal, ırkçı tacizlerin hedefi olan Drogba'ya destek verdi ve "Yaşananlardan dolayı utanıyorum" dedi

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Drogba'ya yapılan ırkçı tacizler için resmi siteden bir açıklama yaptı: "Bir gencimizi yitirdik. Suçu: Rakip takımı sevmesi. Herkes benim tuttuğum takımı sevemeyeceğine göre Burak Yıldırım'ın 'suçunu paylaşan' kabaca 76 milyon sporsever daha var Türkiye'de. Dünya yıldızları var ligimizde. Üstelik bırakın oyunculuk yeteneklerini, sosyal aktiviteleriyle dünyaya örnek olmuş, sporun barış ve kardeşliğe getirebileceği en büyük katkıların örneğini vermiş bir yıldız var. Türkiye'yi seçtiği için dünyanın gündeminde bizi en üst noktalara getiren büyük bir sevgi ve tolerans elçisi."

TÜRK SPORU SALDIRIYA UĞRADI
Aysal
sözlerine şöyle devam etti: "Drogba imza attığı gün bir dostum, 'Sadece bir yıldız transfer etmediniz, bir kültür abidesi transfer ettiniz' demişti. Aynı kanıdaydım. Gururluydum. Bugün, sporu insanlığın yücelmesi için en önemli araçlardan biri olarak gören bir spor adamı olarak utanıyorum. Biz 'bu değiliz' demek yetecek mi? İnandırabilecek miyim 'bu' olmadığımıza? Biz, 'bu' olmadığımız için Olimpiyatlara talip olduk. Maalesef Türk sporu bir kez daha saldırıya uğradı. Ben yapmadım, o yaptı edebiyatı hiç birimizi temize çıkarmaz. Onu düştüğü yeren çıkarmak bizim sorumluluğumuzda."

ONLAR BENİM DE EVLADIM
G.Saray, zihinsel engellilerin spor eğitimine destek için Türkiye Özel Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) ile protokol imzaladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki törene G.Saray Başkanı Ünal Aysal, G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim ve TÖSSED Onursal Başkanı Dilek Sabancı ile TÖSSED Başkanı Aydemir Karaer katıldı. Terim, "Zihinsel engelli sporcularımızı evlatlarımdan ayırt etmedim. Önümüzdeki ayki şampiyonaya 8 sporcu bizden, hocamızı da veriyoruz. Ben dahil, ne isterlerse hazırız. Müfit Erkasap hocamız herkesi organize etmiş. Ölünceye kadar onlara yardım etmeye devam edeceğim" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aysal: Utanıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN