Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş'ta bir istifa daha

Giriş Tarihi: 20.5.2013 17:49 Güncelleme Tarihi: 20.5.2013 20:31
Beşiktaş'ta yaprak dökümü devam ediyor. Teknik Direktör Samet Aybaba'dan sonra bir istifa da yönetim kurulundan geldi. Beşiktaş genel sekreteri Mesut Urgancılar, www.manset.at'a gönderdiği istifa mektubunda "Misyonumu tamamladım. Yaptıklarım mutlaka tartışılacaktır" dedi ve Beşiktaş Kongre üyesi sıfatıyla mücadeleye devam edeceğini açıkladı.


İŞTE İSTİFA MEKTUBU


Sevgili Dostlar,
16.05.2013 tarihinde BJK II. Başkanı Sayın Ahmet Nur ÇEBİ'ye teslim ettiğim mektup ile BJK Yönetim Kurulu Üyeliğinden ve BJK Genel Sekreterlik görevinden istifa ettim.
25.03.2012 tarihli Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu sonrasında oluşan BJK Yönetim Kurulu'nda göreve başladığım ilk günden bugüne, BJK'nin zor günleri aşabilmesi için, öncelikle BJK değerlerinin yeniden tanımlanması, bunlara sahip çıkılması ve Yönetim Kurulu olarak misyonumuzu tanımlayıp yepyeni bir vizyon ile temel problemleri çözmemiz gerektiğini belirttim. Son bir kez daha hatırlatmak gerekirse, kendimce her fırsatta dile getirmeye çalıştığım temel problemler ve bu problemleri çözerek ulaşılması gereken hedefler şunlardı:
-Tüm birimlerde mali ve idari disiplinin sağlanarak başta futbol takımı olmak üzere tüm sportif branşlarda gelecek yılların takımlarının oluşturulması,
- BJK Genel Kurul yapısının değiştirilmesi ve günümüz gerçeklikleri ile gerekliliklerine uygun yeni bir tüzük yapılması,
- Kulüp ve kulüp şirketlerindeki kurumsallaşma ve profesyonelleşme için radikal kararlar alınıp çalışan profilinde köklü değişikliklere gidilmesi,
- BJK ile taraftarları arasındaki aidiyet algısının ve ilişkilerin doğru tanımlanarak değiştirilmesi, dönüştürülmesi,
-Bir önceki dönemde, sekiz yıl süresince, BJK'yi yönetenler ve onların anlayışlarına karşı yapılması gereken ne varsa yapılması, söz konusu döneme dair belirsizliklerin gün ışığına çıkarılması,
-Yeni bir stadyumun inşası.
BJK Yönetim Kurulu tarafından yukarıdakilerden bugüne dek; ne kadarının, nasıl yapıldığı, yapılamadığı ya da yapılmadığı ve bu konulardaki kişisel performansım tabii ki kamuoyu tarafından değerlendirilecektir. Ancak, şunu açıklıkla belirtmek isterim ki; benim öncelikli Beşiktaşlılık değerlerim samimiyet, güven ve ekip ruhudur. Sayın Başkan Fikret ORMAN'ın davetiyle BJK'nin yönetiminde görev alırken, bugüne kadar inandığım Beşiktaşlılık değerleri paralelinde, samimiyet ve güven ortamı içerisinde ekip ruhu ile çalışmak, Beşiktaş ortak paydasında buluşan tüm paydaşlar için değer, fayda ve fark yaratmak üzere yola çıktım. Buna uygun güven ve samimiyet ortamının sağlanması, ekip ruhunun oulşturulması şüphesiz her şeyden önce lider pozisyonunda bulunan, hepimizin gönülden bağlı olduğu Beşiktaşımızı geleceğe taşıma iddiasıyla nitelikli kişileri çevresine toplayan Beşiktaş Başkanı'nın sorumluluğundadır. Umuyorum ki, bundan sonraki dönemde görev alacak arkadaşlar belirttiğim bu değerlerin tam olarak sağlandığı bir ortamda Beşiktaş'a hizmet imkanı bulabilirler.
Bu çerçevede; kişiliği, değerleri, yetkinlikleri, doğruları, inandıkları ve var olandan farklı yönetim anlayışından başka sermayesi olmayan birisi olarak 05.05.2013 tarihinde yapılan Tüzük Değişiklik Kongresi ile var olan Yönetim Kurulu'ndaki misyonumu tamamladığıma inanıyorum. (Bunu; Tüzük Değişiklik Kongresi öncesinde ve sonrasında bir-kaç kez Sayın Başkan ve II. Başkan ile paylaştım.) Önümüzdeki dönemde yukarıda vurgulamaya çalıştığım çekincelerim nedeniyle, Yönetim Kurulu'nda görev almayacağımı, bu nedenle de seçim sürecini yönetmesi gereken mevkilerden biri olan Genel Sekreterlik görevini bıraktığımı sizlerle paylaşmak isterim.
Bundan sonra, BJK menfaatlerine uygun olduğuna inandığım doğrular ve ilkeler doğrultusunda kulübümüzün kurumsallığa ve profesyonelliğe inanan; aklı, eli, gönlü ve yüreği ile Beşiktaş'a hizmet etmeye çalışanların kapasitelerini ölçüp kabiliyetlerini yönetebilecek, onları ortak bir amaç için bir arada tutabilecek ve radikal kararlar alabilecek gerçek bir "liderlik " anlayışıyla yönetilebilmesi için sadece Beşiktaşlı kimliğimle ve BJK Kongre Üyesi sıfatıyla mücadele etmek istiyorum.
BJK Yönetim Kurulu'ndaki görevim süresince sizleri ihmal ettiğim için hoşgörü ve anlayışınızı rica ediyorum.

Destekleriniz, yardımlarınız ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederim.

Sağlıcakla kalın...

Selamlar... Saygılar... Sevgiler...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta bir istifa daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN