Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan da gereğini yapsın

Samet Aybaba, "Başkan 'Başarısızlıkta başkan da gider hoca da' demişti. Eğer bu sezon başarısız olduysak başkan da gereğini yapsın" diyerek Fikret Orman'ı istifaya davet ett

Giriş Tarihi: 21.5.2013
Beşiktaş'ta yönetim sezon başında göreve getirdiği ve 4 yıllık sözleşme imzaladığı teknik direktör Samet Aybaba ile dün yollarını ayırdı. Kayserispor maçının ardından İstanbul'a dönerken uçakta teknik direktör Samet Aybaba; başkan Fikret Orman ve yönetici Ahmet Kavalcı ile bir görüşme yaptı. Dün SABAH'a konuşan yönetici Kavalcı, "Hocamızla konuştuk. Dün karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırdık. Son noktayı da uçakta yüz yüze yaptığımız görüşmenin ardından dün telefonla koyduk. Başkanımız ameliyat olan babasının yanında olduğu için Aybaba ile görüşemedi. Ancak Aybaba'ya durumu bildirdik" diye konuştu.

AVUKATLARIM GEREĞİNİ YAPAR
Beşiktaş'ta dün istifa ettiği iddia edilen Samet Aybaba, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Aybaba, "Eğer sözleşmem feshedilecekse, bununla avukatım ilgilenir. Son 2.5 aydır devamlı benim yerime antrenör isimleri geçiyor. Yerime 100 tane hoca ismi yazıldı. Başkan, 'Başarısızlık varsa hoca da gider başkan da' demişti. Eğer biz bu sezon başarısız olduysak başkan da gereğini yapsın" dedi.YÖNETİMDE YENİ İSTİFA
Beşiktaş'ta Kulüp Genel Sekreteri Mesut Urgancılar görevinden istifa etti. Urgancılar'ın istifasındaki, "Beşiktaş'ın radikal kararlar alabilecek gerçek bir 'liderlik' anlayışıyla yönetilebilmesi için sadece Beşiktaşlı kimliğimle mücadele etmek istiyorum" sözleri dikkat çekti.

TAZMİNATI NE KADAR?
Beşikta ş ile sezon başında 4 yıllık anlaşan Samet Aybaba, 1 milyon 400 bin TL'ye imza atmıştı. Aybaba'nın ücreti ilerleyen yıllarda önce 150 sonra 100'er bin TL artacaktı. Aybaba'nın buna göre kulüpten üç yıllık maaşı toplamı olan 4 milyon 950 bin TL'yi isteme hakkı bulunuyor.

BİR GÖRÜŞ: Metin TEKİN
Beşiktaş başarılıydı
Samet Aybaba'nın televizyonda yaptığı açıklamaya göre, başkanla yaptığı görüşmede kendisine söylenen Beşiktaş'ın üçüncü olarak başarılı görülmediği. Ama sezon başı feda kelimesiyle çıkılan yolda, sportif hedeflerin şampiyonluktan geçmediği söylemi vardı. Bence lig tablosundaki yeri, sportif anlamda başarılıdır. Ancak bir oyun anlayışının oluşturulması ve gelecek sezona iyi bir kadro aktarılması için bir yatır��m yapılmamıştır. Beşiktaş kulübü için bu tabloda 3. sıranın yetersiz demesini doğru bulmuyorum.

BİR GÖRÜŞ: Murat ÖZBOSTAN
Gelişi hata gidişi ayıp!
Beşiktaş'ta sezon başı şartlar ağırdı. Yıldız transferi istemeyen fazla para harcamayacak, kaprisi olmayan, tabi, evet gibi kelimeleri çok kullanacak bir isim lazımdı.. Samet Aybaba bu isim oldu.. Hatta hatırlayın.. Mustafa Denizli 'hayır' deyince yedekte bekleyen Aybaba 1 gün sonra şartsız imzayı atmıştı.. Şimdi feda bitti, zor günler kısmen geçti.. Yani Aybaba'nın misyonu bitti.. 4 yıllık imza koca bir yalandı zaten.. 3.'lük Beşiktaş için başarı değil tabi ki ama Fikret Orman sezon başı buna çoktan razıydı.. Samet Aybaba'nın gelişi hataydı, gidişi ise ayıp oldu!!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan da gereğini yapsın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN