"Seçim olana kadar görevliyiz"

Giriş Tarihi: 22.5.2013 15:49
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, olağanüstü genel kurul kararının alınmasıyla ilgili olarak, "İnşallah kulübümüz için hayırlı olur" dedi.
Yönetim kurulu üyesi Abdurrahim Albayrak'ın medya mensuplarına verdiği yemeğe katılan Dürüst, yöneltilen soruları yanıtladı.

Kulüp açıklamasındaki, "Bazı yönetim kurulu üyesi dostlarımız dinlenme haklarını talep etmiş bulunuyorlar" ifadesi hatırlatılarak yöneltilen, "Siz de yoruldunuz mu?" sorusuna Dürüst, "Biz çalışıyoruz. Yorulmak değil ama başkanımızın böyle bir takdiri oldu. Hayırlı olsun diyoruz. Onun üzerine fazla yorum yapmak istemiyorum. Süreç zaten tüzüğümüzde belli. O tüzüğe göre gerekli girişimler yapılır. İnşallah Galatasaray Kulübü için hayırlı olur" yanıtını verdi.

Seçime kadar transfer dahil tüm çalışmaların aksamadan süreceğine vurgu yapan Dürüst, "Biz şu anda seçim olana kadar görevliyiz. Son ana kadar görevimizin başındayız. Galatasaray'da bir boşluk olmaz, o boşluğa izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

-"Başkan adayı olmayacağım"-

Ali Dürüst, olağanüstü genel kurulda başkan adayı olup olmayacağının sorulması üzerine, "Şu anda seçim kararı alındı. İlerleyen günlerde gerekli açıklamaları yaparız. Başkan adayı olmayı düşünmüyorum" cevabını verdi.

Bu cevaptan, yeni dönemde yönetimde olmayacağı sonucunun mu çıkarılması gerektiği sorusuna da Dürüst, "Bu konuyla ilgili daha çok açıklamalarımız olacak" demekle yetindi.

-"Alper Potuk'un tercihi önemlidir"-

Dürüst, anlaşmaya varmalarına karşın Eskişehirspor'un, transferi için Fenerbahçe ile el sıkıştığı futbolcu Alper Potuk'un durumuyla ilgili şöyle konuştu:

"Oyuncuyla görüşmek lazım. Oyuncunun tercihi önemlidir. Biz Galatasaray Kulübü olarak bütün fedakarlığı yaptık. Sözle de olsa bir mutabakat sağlanmıştı ama şimdi tek başına bizim yapacağımız bir şey yok. Özellikle oyuncunun tercihi önemlidir ve kulübün de bunu kabul etmesi gerekir. Süreç devam ediyor. Şu ana kadar biten bir şey yok. Bekleyeceğiz. Hayırlısıysa olur. Biz hiçbir şeyde fazla ısrarcı değiliz. Kulübümüzün adına uygun ne varsa onu yaparız. Daha önce başkanlarıyla görüşüldü ve mutabakat sağlandı. Bir iki gün içinde ne oldu, ne değişti? Onu hep beraber göreceğiz."

-Arkan: "Seçimin kalan bir yıl için olması gerekir"-

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Refik Arkan, olağanüstü genel kurulda yeni yönetimin bir yıl için seçilmesi gerektiğini savundu.
"Benim kanaatim, yeni yönetimin görev süresinin bir yıl olması gerekir" ifadesini kullanan Arkan, şunları kaydetti:
"Tüzükte hüküm var, 'Olağan genel kurullar 3 yılda bir yapılır ve mayıs ayının ikinci yarısında seçim olur' deniyor. Şimdi seçimi haziran ayında yapacaksınız ve 3 yıl sonra görev dönemi yine haziran ayında bitecek. O zaman tüzüğün hükmüne uyulmamış olacak. Bu konu çok açık, üzerinde tartışmaya bile gerek yok. Kalan sürenin tamamlanması uygun olur. Daha büyük bir kargaşaya sebebiyet vermemek lazım. Hukukçu arkadaşlar da değerlendirmesini yapacaklardır. Kesin olarak bir yıl için olması gerektiğini düşünüyorum. Benim kanaatim bu."
Başkan Ünal Aysal'ın olağanüstü kongreye gitme kararını Galatasaraylı biri olarak sorgulamayacağına vurgu yapan Arkan, Alper Potuk konusu için de "Bu işlerde biraz daha ilkeli davranılsa daha uygun olur. Bunlar tansiyonu artıran işler. Bundan kimse bir şey kazanmaz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Seçim olana kadar görevliyiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN