Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu şartlarda yıkılamaz

Giriş Tarihi: 2.6.2013

Bakan Suat Kılıç, yapım ihalesi olmadan İnönü Stadı'nın yıkılamayacağını söyledi. Devletin malını yıkıp ne olacağı belirsiz bir atmosfere sokamayız İnönü Stadı'nı yıkıp yeniden yapmak bin gün bile sürmez

Beşiktaş'ta yönetimin daha önce bugün ilk kazmanın vurulacağını açıkladığı İnönü Stadı'nda yıkım için gerekli şartlar oluşmazken, konuyla ilgili Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Suat Kılıç, önemli açıklamalar yaptı. En başından beri İnönü Stadı'nın yenilenmesine destek verdiklerini vurgulayan Kılıç şunları söyledi:

Resmi evrak olmadan olmaz
İnönü Stadı'nın projesi üzerinde ayrıntılı bir çalışma yürüttük. Mevcut stadın yıkılabilmesi için yeni stadın yapım ihalesinin yapılmış ve ortaya çıkmış olması lazım. Stadyum devlet malıdır. Devletin malının yıkılmasına karar verebilmemiz için yeni stadyuma ilişkin resmi evrakı elimize almamız lazım. Resmi evrak olmadan devletin malını yıkıp, yarın ne olacağı belirsiz bir atmosfere bu olayı sürükleyemeyiz.

İnönü Stadı 2020 için vitrin olacak
Bizim yol haritamız net ve bellidir. Orada yapılacak olan yeni stadyum 2020 Olimpiyat Oyunları'nın vitrin projelerinden birisi olacak ve Beşiktaş Stadyumu'nda 2020'de ragbi müsabakaları yapılacak. O nedenle bugünkü durumun bir gecikme meydana getireceğini de kimse düşünmesin. Bugün yıkıma onay verilmemesinden bir gecikme söz konusu olmayacak. Çünkü zaten stadyumun inşaat ihalesi henüz yapılmadı.

İzin ihale yapıldıktan sonra verilecek
İhale yapıldıktan ve kesinleştikten sonra bir yandan yıkım izni verilecek, diğer taraftan müteahhitlik firmasına inşaat şantiyesi kurma müsaadesi verilecek. Bir yandan yıkım olacak bir yandan şantiye kurulacak, bir yandan da yapıma başlanacak. Beşiktaş ile müteahhitlik firması kaç günde anlaşma sağlarlar bilmiyorum ama ilk etapta bin gün rakamından bahsedildi. O stadın yıkılması ve yeniden yapılması bin güne kalmayabilir.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu şartlarda yıkılamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN