Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Herkes elini taşın altına sokacak

Giriş Tarihi: 3.6.2013

Yanal, Denizli ve Marwijk ile yapılan görüşmeler olumlu geçti. Başkan Yıldırım yönetimine, "Herkes elini taşın altına soksun. F.Bahçe için en doğru olan hocayı beraber seçelim" diyerek fikir alıp son kararını verecek

15 yıllık görev süresince 13 teknik adamla çalışan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yeni hocanın seçiminde farklı bir yol izliyor. Daha önce teknik adamla görüşen, anlaşan ve imzayı attıran Başkan Yıldırım bu kez yönetim kurulundan elini taşın altına sokmasını istedi. Başkan'ın kafasında en baştan beri Ersun Yanal var. Yanal hakkında olumlu fikirler çoğunlukta olsa da olumsuz düşünceler de olunca hemen Mustafa Denizli ile de bir görüşme yapıldı. Denizli'nin sağlık sorunları nedeniyle çekimser kalanlar oldu. Yabancı olarak şu an hiçbir yerde görev yapmayan Bert Van Marwijk dışında Fenerbahçe'nin şartlarına uyan bir teknik adam bulunamadı. Van Marwijk'in de ekibiyle ilgili düşünceleri yönetime uymadı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yarın akşam saatlerinde yapılması beklenen yönetim kurulu toplantısına 3 teknik direktörün ismiyle gireceği ve yönetimdeki isimlere "Bu konuda tek başına karar almayacağım. Herkes elini taşın altına koysun, en doğru karar için herkes düşüncelerini söylesin" diyecek.

DENiZLi iMZA ATMAYA HAZIR
F.Bahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı aracılığıyla teklif yapılan Mustafa Denizli imza atmaya hazır olduğunu söylerken tek bir şart ileri sürdü. Denizli, "Bu sezon Süper Lig'de takım çalıştırmak istiyorum. Bu takım Fenerbahçe olursa büyük memnuniyet duyarım. Ancak iki önemli şartım var. Birincisi, sadece 1 yıllık sözleşme istiyorum. İkincisi de, ne Samandıra'da ne de statta hiçbir şekilde görevime müdahale istemiyorum" dedi. Sarılacivertlilerde Başkan Aziz Yıldırım da "2014 Dünya Kupası sonrası Löw" projesi nedeniyle bir yıl sözleşme isteyen Denizli'ye sıcak bakıyor. Fenerbahçe taraftarı da 2000-2001 sezonunda takımı şampiyonluğa taşıyan ve kulüp tarihine şampiyonluk yaşayan ilk Türk teknik direktör olarak geçen Mustafa Denizli ismine sıcak bakıyor.

DiLMEN: DENİZLİ İLE HEP GÖRÜŞÜYORUM
F,BAHÇE'NİN teknik direktör adaylarından Mustafa Denizli dün Rıdvan Dilmen ile Kuruçeşme'de kahvaltı yaptı. Daha önce sportif direktörlük görevini düşünmediğini açıklayan Dilmen SABAH'a yaptığı açıklamada, Denizli ile kahvaltı etmesine farklı anlamlar yüklenmesinin yanlış olacağını belirterek, "Mustafa hocayla zaten sık sık bir araya gelirim. Aykut Kocaman istifa etmeden önce de görüşüyorduk. İki yakın dostuz. F.Bahçe ile ilgisi yok" dedi. Dilmen, "Fenerbahçe'nin hocası kim olacak" sorumuza ise, "Yönetim hem Ersun Yanal hem de Denizli ile görüşüyor. Yabancı isimlerle de görüşülüyor. Ancak F.Bahçe yönetimi kimi tercih eder hiçbir bilgim yok" ifadesini kullandı.

F.BAHÇE'DEN KAÇ PARA İSTEDİ?
F.Bahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı, Mustafa Denizli ile cuma günü görüşmüştü. 2 saat süren görüşmede Denizli'nin kendi çalışma şartlarını sıralarken senelik de 2.5 milyon Euro istediği öğrenildi. Görüşmeyi sadece Kiğılı gerçekleştirirken Başkan Aziz Yıldırım, tecrübeli teknik adamla henüz irtibata geçmedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes elini taşın altına sokacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN