İşte Orman ve Adalı'nın listeleri

Giriş Tarihi: 5.6.2013 16:40 Güncelleme Tarihi: 5.6.2013 21:05

Beşiktaş Kulübü'nün başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı'nın yönetim kurulu listeleri belli oldu.

Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, yönetim listesini Beşiktaş Divan Kurulu Başkanlığı'na teslim etti.

16 Haziran 2013 Pazar günü yapılacak olan olağan seçimli kongrede başkanlığa adaylığını açıklayan Serdal Adalı, Akaretler'deki Beşiltaş Jimnastik Kulübü binasına gelerek yönetiminde yer alacağı isimlerin listesini teslim etti.

Kulüpten çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Serdal Adalı, bir hayli duygulu olduğunu söyledi. Serdal Adalı, şunları söyledi:

"Uzun bir aradan sonra buraya gelmek beni ayrı bir duygulandırdı. Beşiktaş için hayırlısı ne ise o olsun. Başkan Fikret Orman ve bende Beşiktaş'ın bundan sonraki geleceği için plan ve programlar yapıyoruz. Camiamıza hayırlı olsun."

Serdal Adalı, listesindeki isimleri açıklamazken, önlerinde 1 hafta daha zaman olmasına karşın büyük ihtimalle isimlerde değişikliğe gitmeyeceğini belirtti. Adalı, "Listemiz büyük bir çoğunlukla hazır durumda. Liste için önümüzde 1 haftalık daha süre var. Değişiklik yapacağımızı sanmıyorum ama gerekiyorsa da yaparız." şeklinde konuştu.

FİKRET ORMAN DA LİSTESİNİ VERDİ

Beşiktaş Kulübü'nün 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek olağan genel kurulunda aday olan mevcut başkan Fikret Orman, yönetim kurulu aday listesini divan kurulu başkanlığına verdi.

Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile birlikte Akaretler'deki kulüp binasında divan kurulunun bulunduğu kata çıkarak yönetim kurulu aday listesini teslim etti.

Kısa bir süre divan kurulu başkanlığında kalan Fikret Orman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelecek hafta gerçek listesini vereceğini belirterek, "Bir haftalık süreç var. Bilgi vermekten kaçındığımızdan değil, maalesef bu süreçte bir isim açıklıyoruz, ona karşı yakışıksız şeyler oluyor. Girmeyin, etmeyin diye baskılar yapılıyor" diye konuştu.

Herkesin amacının Beşiktaş'a hizmet etmek olduğunu kaydeden Orman, "O yüzden saklanacak, gizlenecek bir şey yok. Çarşamba gününe kadar görüşmelerimizi yapıyoruz. Benimle beraber hizmet edecek arkadaşları yazacağız. Zaten hazır bir yönetim kurulumuz var. O yönetim kurulundan arkadaşlarımızla beraber bugüne geldik. Çok emekleri var. Liste sıkıntımız yok. Az sayıda insanla devam etme niyetimiz var. Çok talep geliyor. İlgi gösteriyorlar. Elimizden geldiğince uyumlu çalışacak liste yapmaya çalışıyoruz. Seçim bir gündür, yönetim kurulu ile 3 yıl çalışacağız. O yüzden uyumlu bir liste yapmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan adaylarından Serdal Adalı'nın daha önce kendisine yönelik yaptığı açıklamaların ardından bugün özür dileyen ifadeler kullandığının hatırlatılması üzerine Orman, şöyle konuştu:

"Sağolsun nezaket göstermiş. Bu işler gelip geçecek. Biz Beşiktaş ailesiyiz. Herkesin tek amacı var. Bu süreçlerde kötü sözler söylemek Beşiktaşlı'ya yakışacak şeyler değil. Ben de kırgınlığımı belirtmiştim. Serdal Adalı sağolsun anlamış. Türkiye'nin en eski kulübüyüz. Her şeyin öncüsüyüz. Herkesin takdir ettiği kulübüz. Kulübü temsil eden bizlerin dikkatli olması gerekli. Ben ilk günden beri o çizgide devam ediyorum."

STADIN YIKIMI KONUSU

Başkan Orman, BJK İnönü Stadı'nda yapılan yıkım çalışmaların Gezi Parkı olayları nedeniyle şimdilik durduğunu açıkladı.

Şu aşamada yüksek bir tansiyonun yaşandığını hatırlatan Orman, "Orada iş makinelerimiz var. Yıkım yaparken geçen sefer düz kontak yapıp, operatör götürüp makineyi eyleme soktular. Emniyetin böyle bir ricası oldu. İş makinelerini kaldıralım diye. Biz de aynen uyduk. Geçen hafta başlangıcı yapmıştık. Bekliyoruz. Beklemememiz lazım. Bir gün bile çok önemli. Şu anda bu sürecin geçmesini bekliyoruz. Tansiyonun geçtiği gün tekrar devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

İşte Fikret Orman ve Serdal Adalı'nın yönetim kurulu listeleri:

FİKRET ORMAN'IN ÖN LİSTESİ
1) Ahmet Nur ÇEBİ
2) Muzaffer NASIROĞLU
3) Deniz ATALAY
4) Ahmet KAVALCI
5) Umut GÜNER
6) Aydın TORUNOĞULLARI
7) Hakan ÖZKÖSE
8) Yalçın Kaya YILMAZ
9) Emre KOCADAĞ
10) Erdal KARACAN
11) Metin ALBAYRAK
12) Arif ÇELİK
13) Şenol DEMİRAĞ
14) Berk HACIGÜZELLER

NOT: Fikret Orman'ın listesinde yer alacak son ismin ise Ankaralı bir müteahhit olacağı öğrenildi.

SERDAL ADALI'NIN ÖN LİSTESİ
1) Murat AKSU
2) Murat AKDOĞAN
3) Merdan ARAZ
4) Adem YILMAZ
5) Nafi GÜRAL
6) Vural AK
7) Ahmet AKPINAR
8) Melih AYDOĞDU
9) Doğan KÜÇÜKEMRE
10) Süleyman EREN

NOT: Serdal Adalı'nın listesinde basketbol şubesine ve amatör şubelere sponsor olacak 2 yöneticinin daha yer alacağı gelen haberler arasında.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Orman ve Adalı'nın listeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN