Elerimle yıkarım

Giriş Tarihi: 6.6.2013

Beşiktaş Başkan adayı Adalı, "Hazırlıklar tamamlanmadan İnönü Stadı'nı yıkmak bana pek samimi gelmedi. Yoksa ilk kazmayı ben vururum" dedi

Beşiktaş'ın başkan adaylarından Serdal Adalı, İnönü Stadı ile ilgili açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi. Adalı, "Sadece hazırlıklar tamamlanmadan, ruhsat işleri bitmeden yıkmak bana samimi gelmedi. Yoksa kazmayı küreği alır, herkesten önce gider ellerimle yıkıma ben başlarım. Ayrıca yıkımın sembolik bir şekilde kalması da hoş olmuyor" diye konuştu. Başkanla konuştuklarını ve transferler kesinleşmeden açıklama yapılmayacağını belirten Adalı, "Aksi bir durum, hoş olmaz, hem de kongre üyelerine ayıp olur" diye konuştu.

Kırdıysam kusura bakmasın
Adalı, Fikret Orman'ın kendisi hakkındaki, "Açıklamalarını yakıştıramadım" sözleri üzerine de, "Beşiktaş başkanlık makamına çok saygım vardır. Oraya ne saygısızlık yaparım ne de yaptırırım. Camiaya bir şekilde doğruları anlatmam lazımdı. Başkanı kırdıysam, kusura bakmasın" dedi. Orman da bunun üzerine, "Adalı nezaket göstermiş, sağolsun. Bugünler geçer, biz Beşiktaş ailesiyiz" dedi.

Geleceğimizi belirleyeceğiz
Öte yandan Serdal Adalı, Çorlu Beşiktaşlılar Derneği üyeleriyle buluşmasında, "Kongrede bizler başkanımızı değil vizyonumuzu, geleceğimizi ve kulübümüzün finansal büyüklüğünü belirleyeceğiz. Rakiplerimizle aramızda oluşan mesafenin kapanıp kapanmayacağına karar vereceğiz. Elbette biz, üstümüze düşeni maddi ve manevi olarak yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Başkan adayları ön listelerini verdi
Beşiktaş Kulübü'nde başkan Fikret Orman ve seçimli genel kuruldaki rakibi Serdal Adalı, yönetim listelerini Divan Kurulu'na verdi. Listeler 9 Haziran'daki genel kurulda çoğunluk sağlanamazsa 12 Haziran Çarşamba iş günü bitimine kadar değiştirilebilecek. Bu durumda kongre 16 Haziran'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.

Serdal ADALI
Murat AKSU
Murat AKDOĞAN
Merdan ARAZ
Adem YILMAZ
Nafi GÜRAL
Vural AK
Ahmet AKPINAR
Melih AYDOĞDU
Doğan KÜÇÜKEMRE
Süleyman EREN
NOT: Adalı'nın listesinde basketbol şubesine ve amatör şubelere sponsor olacak 2 yöneticinin daha yer alacağı gelen haberler arasında.

Fikret ORMAN
Ahmet Nur ÇEBİ
Muzaffer NASIROĞLU
Deniz ATALAY
Ahmet KAVALCI
Umut GÜNER
Aydın TORUNOĞULLARI
Hakan ÖZKÖSE
Yalçın Kaya YILMAZ
Emre KOCADAĞ
Erdal KARACAN
Metin ALBAYRAK
Arif ÇELİK
Şenol DEMİRAĞ
Berk HACIGÜZELLER
NOT: Fikret Orman'ın listesinde yer alacak son ismin ise Ankaralı bir müteahhit olacağı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elerimle yıkarım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN