Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TFF'den 6+2+2’ye veto

Kulüpler Birliği, yabancı futbolcu için gelecek sezon da "6+2+2" uygulamasının devamını istedi ama Futbol Federasyonu reddetti

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni sezonda 6 yabancı yerine 6+2 olsun talebi Futbol Federasyonu tarafından kabul edilmedi. Vakfın dün yaptığı toplantıda yeni sezonda da mevcut mevcut yabancı sistemin devam etmesi (6+2+2) yönünde aldığı ve kamuoyuna açıkladığı karardan birkaç saat sonra TFF'den veto geldi.

DEMİR ÖREN NOKTAYI KOYDU
Sporx'in haberine göre Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal, Başkanvekili Hasan Akıncıoğlu, G.Saray CEO'su Lütfi Arıboğan'ın da olduğu bir heyet TFF'nin İstinye'deki merkezine gitti. Bu toplantıda TFF Başkanı Yıldırım Demirören "Seneye 18 kişilik kadrolarda 6 yabancı olabilecek. Burada 10 yabancıya kadar imza atma hakkı verilmiş. Bir sezon sonra 8 imza hakkı verilmiş ve kadroda 5 yabancı oynatma hakkı tanınmış. Bunu bir yıl önceden biliyordunuz" diyerek noktayı koydu. F.Bahçe, Beşiktaş ve Trabzon'un ise kararın uygulanmasını istedikleri aksi karar halinde konuyu Tahkim'e taşıma tehditlerinin de TFF'nin vetosunda etkili olduğu öğrenildi.

GÜNDÜZE SOĞUK BAKIYORLAR!
Gençlik
ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın maçların şiddet olaylarının azalması için gündüz oynanması konusundaki çalışma da masaya yatırıldı. Konuyla ilgili olarak Vakıf Başkan yardımcısı Akıncıoğlu, "Gündüz maçı hususunda bazı endişelerimiz ve bunları gündeme getirme ihtiyacımızın olduğunun altını çizmek istiyorum" dedi.

VERGİLER ARTTIRILMASIN
Kulüpler, vergilerin yükseltilmesinin planlandığı çalışmaların ertelenmesi için görüş birliğine de vardı. Akıncıoğlu, şunları dile getirdi: "Futbolcular için ödenen vergilerin yüzde 15'ten 35'e çıkarmasıyla ilgili bize ulaşan bilgiler var. Bu uygulamanın ertelenmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TFF'den 6+2+2’ye veto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN