Yeni stadımızda büyük zaferlere koşacağız

"Bizim rakiplerimizle eşit şekilde mücadele edebilmemiz için, stadımızın bir an önce yapılıp hizmete girmesi zorunlu. Taraftarımızın gönlü rahat olsun. Beşiktaş, yeni statla birlikte çok daha büyük zaferlere koşacaktır"

Giriş Tarihi: 12.6.2013
Fikret Orman, İnönü Stadı ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. Orman, elindeki dosyaları göstererek, "İşte bütün belgeler burada. Tüm izinler alındı, her şey yasalara ve kurallara uygun. Biz göreve geldiğimizde Kültür Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu'nun, tescilli yapının dışında herhangi bir yapılanmaya gidilmemesine yönelik kararı vardı. O günden bu yana çok hassas bir süreç geçirdik. Bunları kamuoyuna çıkıp, izinleri alana kadar konuşmadık. Artık bütün izinler alındı. GSGM ile gerekli protokolller yapıldı. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımız Sayın Suat Kılıç, Sayın Ömer Çelik ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

ADALI İSTERSE KAZIKLARI ÇAKSIN
Orman sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni stat projesini çok önemsiyoruz. Bizim rakiplerimizle eşit şekilde mücadele edebilmemiz için, yeni stadımızın yapılması zorunlu. En büyük projemiz bu. Yeni stadımızla birlikte çok daha büyük zaferlere koşacağız. Sayın Serdal Adalı ya da bir başkası benden statla ilgili hiçbir belgeyi istemedi. İhaleler şeffaf bir şekilde yapıldı. Adalı, stat konusunda destek verdiyse şahsıma değil, Beşiktaş'a vermiştir. Stadın yapımı için bedavaya kazık çakabileceğini söyledi. Buyursun hemen, bu işlemi ona devredeyim, bir maliyetten kurtulalım."

MALİYETİ 80 MİLYON DOLAR
"Taraftarımız rahat olsun. Bu stat zamanında yapılacak. Gezi Parkı olayları nedeniyle emniyet rica etti, yıkımı durdurduk. Ortam sakinleşince, çalışmalarımız tam kapasiteyle devam edecek. Stadı 80 milyon dolar maliyetle biz yapacağız. Maliyeti düşürecek her fırsatı değerlendiriyoruz.

BU SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUZ
"Geld iğimiz günden bu yana krizlerle boğuşuyoruz. İlginçtir, borçların 3'te birinde Adalı, diğer 3'te birinde ise Aksu var. Geçmiş yönetim yüzünden 1 yıl ceza aldık. Şimdi UEFA disiplin kurulundayız. Biz suçsusuz. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Savunmamızı birlikte yapıp, elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Ceza alacağımıza inanmıyorum, inanmak da istemiyorum. Yönetimim ve ben Beşiktaş başkanı olarak hem kulübümüzün hem de Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun suçsuz olduğunu ispatlamak için var gücümüzle çalışacağız. Bu şahısların değil, Beşiktaş'ın davasıdır. Bize birlik olmak yakışır."

HER KULVARDA ZİRVEYE...
"Borçları rayına oturttuk. 'Borç ödenmedi' diyenler, futbolculara ve alacaklılara sorsunlar. 'Feda'nın önemli bir maddi karşılığı yok ama ruhu ve anlamı var. Nihat'ın faizine ve avukatına ödediğimiz para, feda gelirinin yarısı. Bu yıl Çok iddialı ve güçlü bir takım oluşturup, yarıştığımız her kulvarda ve branşta zirveye oynayacağız."

HOCA VE ÖZEN UZLAŞMALI
"Yabancı bir teknik adamla çalışacağız. Önder Özen'in doğru bir tercih olduğunu herkes zamanla görecek. Ciddi bir şekilde kurumsallaşıyoruz. Yöneticiler sadece denetleyici olacak. Teknik direktör, futbolcu izleme komitesi ve Önder Özen uzlaşıp, transfer hakkında karar verecek. Biz de pazarlığı yapıp, transferi gerçekleştireceğiz."

BİZDE BELGELER KONUŞUR
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Sabah'ı ziyaretinde spor servisi müdürümüz Murat Özbostan ve yazarımız Fatih Doğan'a ayrıntılarıyla İnönü Stadı'nın yıkım ve yapım izin belgelerini gösterdi. Orman, "Biz boş konuşmayız, hele hele işi bitirmeden hiç konuşmayız. İşte bütün belgeler ve izinler burada. Eğer Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği olmasaydı, bu işi noktalayamazdık ve bunları konuşuyor olmazdık. Beşiktaş taraftarı merak etmesin, stadımız belirlenen sürede hizmete girecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni stadımızda büyük zaferlere koşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN