Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neden çömez bir isim!

Federasyon yetkilileri, dün UEFA ile yaptığı görüşmede daha ilk davasında ağır bir dosya üzerine yıkılan İspanyol stajyer Savcı Miguel Lietard Fernandez'in üzerine yoğunlaştı

Giriş Tarihi: 14.6.2013
UEFA'nın 3 Temmuz süreciyle ilgili kulüpleri Disiplin Kurulu'na sevk etmesi ve Türk futbolunun karşılaştığı kriz süreci, önceki gün TFF yönetimini harekete geçirdi. TFF heyeti Servet Yardımcı ve hukukçulardan oluşan heyetle Nyon'daki UEFA Merkezi'ne çıkarma yaparken görüşmelerde farklı bir bakış açısı oluştuğu öğrenildi. TFF heyetinin süreçle ilgili ayrıntılı bilgi alırken bu kadar ağır bir dosyaya genç, tecrübesiz bir savcı olan Miguel Lietard Fernandez'e verilmesinin sorgulandığı öğrenildi.

Servet Yardımcı: Değerlendireceğiz
Gör üşme sonrası Türk futbolunu direkt ilgilendiren bir konuda UEFA'dan ayrıntılı bilgi aldıklarını belirten Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı, "Herkesi ilgilendiren olağanüstü bir süreç yaşıyoruz. Meseleyi doğru şekilde anlamaya çalışıyoruz. Dosya kapsamında ilgililerle ve hukukçularla görüşmeler yaptık. Bizim kurulların verdiği kararlar ortada. Bu görüşmeleri değerlendireceğiz" diye konuşarak net bir açıklama yapmaktan kaçındı.

İşte kafa karıştıran süreçte TFF'nin UEFA'ya soruları
1
UEFA'nın zamanlaması çok şaşırtıcı bulundu. Niye şimdi? Bir ay ya da iki ay sonra değil. Bu kadar süre bekledikten sonra Türkiye'nin sıkıntılı olduğu bir süreçte UEFA'nın hamlesi samimi mi? İşin içine uluslararası siyaset mi girdi?

2
Bu kadar ağır ve binlerce dosya klasörün olduğu kritik davaya tecrübesiz ve genç Miguel Lietard Fernandez niye seçildi? Daha tecrübeli ve konularında uzman savcılar varken bu kadar genç birinin seçilmesinin anlamı ne?

3
U20 Dünya Şampiyonası'nı organize eden herkesin üzerine titrediği Türkiye konusunda dosyayı hazırlayan genç bir savcı, 5 ay gibi kısa bir sürede binlerce klasör ve dosyayı nasıl tarayıp bir iddianame hazırlayabildi. Yoksa genç savcı verileni mi uyguladı?

4
UEFA bu süreçte kulüpleri bilgilendirirken TFF'yi niye bilgilendirmedi? Bu konunun son dönemdeki Türkiye'de yaşananlarla bir ilgisi var mı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neden çömez bir isim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN