Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş 35. başkanını seçiyor

Siyah-beyazlı kulübün önümüzdeki üç yılı, bu akşam sandıktan çıkacak sonuca göre şekillenecek. İki adayın yarıştığı seçimli genel kurulda, 11 bin 500 kongre üyesi oy kullanma hakkına sahip...

Giriş Tarihi: 16.6.2013
Beşiktaş Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısı bugün yapılacak. Mevcut başkan Fikret Orman ve Serdal Adalı'nın yarıştığı genel kurul, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde saat 10.00'da başlayacak. Aidatlarını yatıran 11 bin 500 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu kongrede, öncelikle seçim divan kurulu belirlenecek. Gündemin diğer maddelerine geçilmesinin ardından başkan adayları isteklerine bağlı olarak konuşmalarını yapacak.

20 SANDIKTA OY KULLANILACAK
Adayların konuşmaları sonrası 20 sandıkta oy verme işlemine başlanacak. Oy verme işlemi saat 17.00'ye kadar sürecek. Üyeler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi oylarını şeffaf oy sandıklarına atacaklar. Saat 17.00'de oy verme işlemi tamamlandıktan sonra sayım işlemi başlayacak ve çıkacak sonuca göre Beşiktaş Kulübü'nün 35. başkanı belli olacak. Ya başkan Fikret Orman görevine 3 yıl daha devam edecek ya da koltuğunu Serdal Adalı'ya devredecek.

ORMAN MAVİ, ADALI BEYAZ
Orman ve Adalı, iki farklı oy pusulasıyla seçime girecek. Geçtiğimiz günlerde renklerini belirleyen adaylardan Fikret Orman, kongrede açık mavi oy pusulasını kullanacak. Serdal Adalı ise beyaz renkli oy pusulasıyla seçime katılacak. Anadolu ve Avrupa yakasındaki belirli merkezlerden kongrenin yapılacağı salona sabah erken saatlerden itibaren servis hizmeti sağlanacak.

ORMAN'DAN VOLTAJ AYARI!
Beşiktaş'ın olağanüstü idari ve mali genel kurulunda konuşan başkan Fikret Orman, önlerinde önemli bir seçimin bulunduğunu ve kulüplerinin yeni bir döneme gireceğini söyledi. Orman, "Son günde konuşmalara cevap verip elektrik yaratmak istemiyorum. Herkes kararını vermiş, safını tutmuş durumda. Artık kırgınlık yaratacak, Beşiktaş'ı dışarıya yanlış tanıtacak durumlara girmemeliyiz" dedi.

BÜTÇE ARTIRILDI AİDAT DEĞİŞMEDİ
Beşiktaş'ta dün olağanüstü idari ve mali genel kurul gerçekleştirildi. İnönü Stadı'nın porjesi sebebiyle yüzde 10'u aşan borçlanmaya ihtiyaç duyulduğundan 2013 yılı revize bütçesi görüşüldü. 1 Ocak - 31 Aralık 2013 tarihlerini kapsayan dönemde rakam 116 milyon 450 bin lira olarak onaylandı. Meblağın 60 milyon TL'lik kısmını İnönü Stadı'nın yatırım giderleri oluşturdu. Ayrıca kulüp üye giriş ücreti 1200, yıllık aidat ise 120 TL olarak kaldı.

ORMAN'IN LİSTESİ
* Fikret Orman (Sanayici, müteahhit)
* Ahmet Nur Çebi (Sanayici)
* Ahmet Kavalcı (Turizmci) u Deniz Atalay (İşadamı)
* Umut Güner (Organizatör)
* Yalçın Kaya Yılmaz (İşadamı)
* Melih Sami Esen (İşadamı)
* Metin Albayrak (İşadamı)
* Ahmet Ürkmezgil (İşadamı)
* Faik Akdil (Turizmci)
* Erdal Torunoğulları (Sanayici, turizmci)
Yedek üyeler:
* Erdal Karacan (İşadamı)
* Berkan Gocay (İşadamı)
* Emre Kocadağ (Sanayici)
* Hakan Özköse (İşadamı)
* Ahmet Mete Vardar (Turizmci)

ADALI'NIN LİSTESİ
* Serdal Adalı (Müteahhit)
* Murat Aksu (Avukat, işadamı)
* Mekki Başak (İşadamı)
* Nafi Güral (İşadamı)
* Dr. Mehmet Murat Akdoğan (İşadamı, öğretim görevlisi)
* Ali Vural Ak (İşadamı)
* Merdan Araz (İşadamı, emekli yönetici)
* Adem Yılmaz (İşadamı)
* Doğan Küçükemre (İşadamı)
* Uğur Fora (İşadamı)
* Melih Aydoğdu (İşadamı)
Yedek üyeler:
* Mehtap Mutluşan Ferah (Yönetici)
* Süleyman Eren (İşadamı)
* Cem Sert (İşadamı, yönetici)
* Ahmet Kocaadam (İşadamı)
* Arslan Selim Yeğen (İşadamı)


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş 35. başkanını seçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN