Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşiktaş'ın başkanı belli oldu

Giriş Tarihi: 16.6.2013 11:09 Güncelleme Tarihi: 17.6.2013 01:21

Beşiktaş'ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda toplam 5 bin 933 oydan 3 bin 663'ünü alan Fikret Orman, ikinci kez Beşiktaş başkanlığına seçildi.

Beşiktaş'ın Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, bugün BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde yapıldı. Genel Kurul'da toplam 5 bin 933 üye oy kullandı. Fikret Orman toplam 3 bin 663 oy alırken, Serdal Adalı, bin 977 oy aldı. Bu sonuçların ardından Fikret Orman, ikinci kez Beşiktaş başkanlığına seçildi.

Seçim sonrasında konuşan Başkan Fikret Orman, "Şahsım ve arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş bugün esasında bir liste onaylamadı. Beşiktaş bir zihniyeti onayladı. Artık Beşiktaşlılar kandırılmak istemiyor. Gerçekle yüzleşen popülaritesi olan bir tavır istemiyor. Seçim öncesi dediğim gibi artık bunları kimse yemiyor. Hiçbir egomuz yoktur. Bizim amacımız bundan sonra Beşiktaş menfaatlerini korumaktır. Güzel bir stadyum yapacağız kimse merak etmesin. Borçsuz bir kulüp olacağız. Şampiyonlukları artık devamlı hale getireceğiz. Bize güvendiniz, inanın sizi hiç mahcup etmeyeceğiz. Sağ olun, var olun dedi.

İŞTE GÜN BOYU BEŞİKTAŞ KONGRESİ'NDE YAŞANANLAR

Genel kurulda, önce Kongre Divan Kurulu belirlendi. Başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı'nın verdiği önergeyle, Uluç Gürkan, Kongre Divan Başkanlığı'na oy birliği ile seçildi.

ÜYELER OY KULLANMAK İÇİN ACELE ETTİ

Beşiktaş'ta seçimli genel kurul toplantısı yaklaşık 45 dakikalık gecikmeyle başladı.

Bazı üyeler, kongre başlamadan oy verme bölümlerinde sıraya girdi. Bunun üzerine Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, kongrenin henüz başlamadığını ve üyelerin tribündeki yerlerini almaları gerektiği yönünde uyarıda bulundu. Ancak tüm uyarılara rağmen, üyeler yerlerini terk etmedi.

SEBA MESAJ YOLLADI

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, kongreye mesaj göndererek, iki başkan adayına da başarılar diledi.

Mesaj okunurken, üyeler Seba'yı uzun süre alkışladı.

ÜYELER İÇİN SERVİS HİZMETİ

Olağan seçimli genel kurula katılmak isteyen üyelere İstanbul'un çeşitli yerlerinden servisler kaldırıldı.

Anadolu ve Avrupa yakasındaki belirli merkezlerden kongrenin yapılacağı salona sabah erken saatlerden itibaren servis hizmeti sağlandı.

FİKRET ORMAN: "CENTİLMENCE, ADİLCE BİR SEÇİM OLMASINI DİLİYORUM"

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte bugün artık sözün seçmende olduğunu söyledi.

Orman, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen olağan seçimli genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada, herkesin söyleyeceklerini daha önce ifade ettiğini belirterek, "Bu dakikadan sonra söz seçmenlerde. Bugün Babalar Günü, herkesin Babalar Günü'nü kutluyorum. Buraya mesaj gönderen Süleyman ağabey de (Seba) bizim babamız. Hep beraber onun da Babalar Günü'nü kutluyoruz" diye konuştu.

"Ne yaptıysak Beşiktaş için yaptık" diyen Orman, "Şu günlerde Beşiktaş için iyi şeyler ortaya kondu. Yeni bir stat, sponsorluklar, transferler konuşuluyor. 14 ay içinde bana destek olan tüm yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zor günleri beraber aştık. Centilmence, adilce bir seçim olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

SERDAL ADALI: "BEN SİZE KAN VE GÖZYAŞI VADETMİYORUM"

Beşiktaş Kulübü'nde yapılan olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Serdal Adalı, "Ben size kan ve gözyaşı vadetmiyorum" dedi.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilecek genel kurulda, oy kullanma işlemi öncesi üyelere hitap eden Adalı, iki haftadır düzenlediği toplantılarda projelerini anlattığını, neler yapabileceğini siyah-beyazlı camianın iyi bildiğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nde daha önce 17 ay yöneticilik yaptığını hatırlatan Adalı, "Aklımın erdiği ilk günden beri bu asil renklere gönül veren bir kardeşiniz olarak 17 ay sizlere hizmet etme şerefine nail oldum. Bu kadar kısa olmasına rağmen beni en iyi sizler anladınız ve her yerde bana sahip çıkıp bağrınıza basarak gururlandırıp, onurlandırdınız. Ben de sizlerin güvenine layık olabilmek ve Beşiktaşımızın en iyi yerde olabilmesi için elimden gelen gayreti göstermeye çalıştım" diye konuştu.

Serdal Adalı, kulüp yöneticiliği sırasında başına talihsiz bir olayın geldiğini anlatarak, şunları kaydetti:

"İlk günden bugüne bizlerin ve Beşiktaş'ın bu işle alakası olmadığını, bizim için Beşiktaşımızın şerefinin kutsal olduğunu her yerde söyledim. Özgürlüğümüzün kısıtlandığı her gün Beşiktaş'la yattım, Beşiktaş'la uyandım. Yine özgürlüğümün kısıtlı olduğu her gün dışarıdan sizlerden gelen destek mektuplarıyla anamdan, karımdan, çocuklarımdan, hepsinden önemlisi Beşiktaşımdan ayrı kalmanın acısını hissetmemeye çalıştım. Beşiktaş sevdasına yakışır şekilde hep dik durdum. Direndim ve bugün de dik duruyor, direniyorum."

Bu süreçte durup dinlenmeden Beşiktaş için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Adalı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Alttan alttan dillendirilen dava, yargıtay laflarına aldırmadan 'Beşiktaş için ne yaparım' diyerek durup dinlenmeden çalışarak huzurlarınıza geldim. Beşiktaş sevdamın ortakları, değerli genel kurul üyeleri... Ben ihale yolsuzluğundan, devleti soymaktan ceza yatmadım. Ellerini vicdanlarına koymalarını rica ediyorum. Helali hoş olsun. 'Gel' dediniz geldim. 'Yüreği olan varsa gelsin' dediler, buradayım. Ben size kan ve gözyaşı vadetmiyorum. Çünkü bu yüce camianın ne kan ne de gözyaşı hak ettiğine inanmıyorum. İşte şimdi burada büyük sevdamın yüce mabedi kongremizde sizlerden helallik istemeye geldim. Hepinize varsa hakkım, helal olsun. Hepinizden de Allah razı olsun."

YÖNETİM KURULU ADAY LİSTELERİ

Başkan adaylarının yönetim kurulu aday listeleri şöyle:

FİKRET ORMAN:
Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Ahmet Kavalcı, Umut Güner, Deniz Atalay, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen, Metin Albayrak, Ahmet Ürkmezgil, Faik Akdil, Erdal Torunoğulları.
Yedek üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Emre Kocadağ, Hakan Özköse ve Ahmet Mete Vardar.

SERDAL ADALI:
Asil üyeler:
Murat Aksu, Mekki Başak, Nafi Güral, Mehmet Murat Akdoğan, Ali Vural Ak, Merdan Araz, Adem Yılmaz, Doğan Küçükemre, Uğur Fora, Melih Aydoğdu
Yedek üyeler: Mehtap Mutluşah Ferah, Süleyman Eren, Cem Sert, Ahmet Kocaadam ve Arslan Selim Yeğen.

Fikret Orman açık mavi renkli oy pusulası ile Serdal Adalı ise beyaz oy pusulası ile seçime girdi.

Bu arada başkan adayları Fikret Orman ile Serdal Adalı da oylarını kullandı.

SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU, OYUNU KULLANDI

Beşiktaş Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi devam ederken, kongre üyesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da oyunu kullandı.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen genel kurula gelen Müezzinoğlu, oyunu 17 numaralı sandıkta verdi.

Bakan Müezzinoğlu, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimin siyah-beyazlı camiaya hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah son derece sağlıklı bir genel kurul yapılıyor. Sonuçların da Beşiktaş ve Beşiktaş'ın geleceğine hayırlı olmasını istiyorum. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan birlik ve beraberliği sağlayacak iddialı bir yönetime ihtiyacımız var. Hayırlı olsun. Seçilecek arkadaşa ve yönetime de şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

ORMAN'IN BABASI DA OY KULLANDI

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın babası Abdulkadir Orman da kongre de oy kullandı.

Hasta olmasına rağmen BJK Akatlar ve Kültür Kompleksi'ne gelen Abdulkadir Orman, oyunu attıktan sonra salondan ayrıldı.

GEZİ PARKI PROTESTOSU

Kafasına baret takıp oy kullanmaya gelen bir kongre üyesi, Taksim Gezi Parkı'na yapılan müdahaleyi protesto etti. Bu sırada bazı üyeler de alkışlarla protestoya destek çıktı.

Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy kullanımına başlanmasından bir süre sonra, bir grubun Gezi Parkı sloganları atmaları üzerine kısa süreli gerginlik yaşandı.

Sabah saatlerinde BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde başlayan başkanlık seçiminde oylar kullanılmaya devam ediyor. Oy kullanımı sırasında Gezi Parkı sloganlarının atılması üzerine salonda kısa süreli gerginlik yaşandı. Slogan atanların salondan çıkarılmasının istenmesi üzerine gerginlik tırmansa da ikinci başkan Ahmet Nur Çebi'nin de araya girmesiyle olaylar sakinleşti.

Öte yandan saat 12.00 itibariyle kongreye katılımın 3772 olduğu açıklandı.

ORMAN 2., ADALI 17. SANDIKTA

Kongrede başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı, oy verme işleminin tamamlanmasına 15 dakika kala oylarını kullandı.

Orman, 2 nolu sandıkta oyunu kullanırken, yaptığı açıklamada daha fazla katılım beklediğini belirterek, "Sınav, miting, Gezi Parkı olayları ve Babalar Günü vardı. Daha fazla katılım bekliyordum ama hayırlısı olsun" dedi.

Oyunu 17 nolu sandıktan kullanan Serdal Adalı ise çok güzel bir kongre yaşadıklarını belirterek, "Tüm kongre üyelerine teşekkür ediyorum. Sen ben yok, Beşiktaş var. Önemli olan Beşiktaş'ın daha iyi olması" diye konuştu.

ÜNLÜ SİMALAR KONGREDE

Beşiktaş Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısına ünlü simalar da katıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adalı'nın yönetim kurulu listesinde yer alan Murat Aksu'nun babası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, Yurt Partesi Genel Başkanı Sadettin Tantan, eski Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili kongreye gelerek oylarını kullandı.

BAŞKAN ADAYLARI YAKIN MARKAJDA

Beşiktaş'ın başkan adayları Fikret Orman ve Serdal Adalı, oy verme sürecinde salonun dışında çalışmalarını sürdürdü.

Kongre üyelerini kapıda karşlayan başkan adayları, destek istedi.

1 SANDIK EKLENDİ

Listelerde isimleri olmayan üyelerin oy kullanmaları için ek bir sandık açıldı.

Böylece, 20 olan sandık sayısı, 21'e çıkarıldı.

OY KULLANMA İŞLEMİ 17.15'TE SONA ERDİ

Beşiktaş Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemi sona erdi.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Merkezi'nde sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, saat 17.15 itibariyle sonlandırıldı.

Daha sonra Kongre Divan Başkanı Uluç Gürkan'ın direktifiyle sandıkların sayımına başlandı.

Kongreye oy kullanma hakkı bulunan 11 bin 500 üyenin 5 bin 933'ünün katıldığı açıklandı.

Sayım işlemlerinin tamamlanmasından sonra kazanan başkanın bir teşekkür konuşması yapacağı da belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ın başkanı belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN