Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Federasyonun şovmene ihtiyacı yok

Giriş Tarihi: 18.6.2013 16:31
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Genel Kurulu'nda hakkında yapılan eleştiriler hakkında sert cevaplar yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Genel Kurulu'nda hakkında yapılan eleştiriler hakkında sert cevaplar yaptı. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarının ardından söz alan Yıldırım Demirören, "Federasyonun şovmene ihtiyacı yok" dedi.

TFF olarak, UEFA ile gerekli görüşmelerin yapıldığına dikkat çeken Demirören, "Biz, TFF olarak UEFA ile gerekli görüşmeleri yaparız ve daha sonra çıkacak olan kararı bekleriz. Kulüpler ceza alır ya da almaz, bu durum bizi ilgilendirmez; yeter ki Türk futboluna ceza gelmesin. Fenerbahçe ve Beşiktaş, UEFA'ya gidecek ve savunmasını yapacak. Türk futbolunun baştan sona temizlenmesi lazım" dedi.

Kendisine yoğun eleştiriler yapıldığının altını çizen Demirören, "TFF, 2009-2010 sezonunda 16 milyon lira, 2010-2011 sezonunda ise 6 milyon lira zarar etmiştir. Son üç ay başkanlığını yaptığım geçen sezon ise 7 milyon lira kar elde ettik. Bu sezonu da 32 milyon lira karla açıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

"BEN HER BEŞİKTAŞ MAÇINA GİDERİM"

"Ben her Beşiktaş maçına giderim, her Trabzonspor ve Fenerbahçe maçına giderim. Türkiye tarihinde 14 yaş altı finaline giden ilk başkanım. Büyük maçlara gitmekle bir şey olmuyor. Bizim derdimiz altyapı. Bu altyapıyı da beraber çözeceğiz. Federasyon şov işi değildir. Federasyon, burada adam konuşturmak değildir. Futbolun baştan aşağıya temizlenmesi lazım. Temizlenmesi gerekenler zaten gittiler. Önce onlar temizlenecekler. Benim ve arkadaşlarımın veremeyeceği hiçbir hesap yoktur."

Federasyon olarak, "UEFA'dan Türkiye'ye gelecek ceza var mı?" diye sorduklarını ifade eden Demirören, sözlerini, "Türk futbolu ile Türkiye Futbol
Federasyonu ilgilenir. Diğerleri, kulüplerin kendi davalarıdır. Biz taraf olamayız. Kulüpler haklarını savunurlar ya da savunamazlar, cezalarını alırlar
veya alamazlar. Bizi uzaktan yakından ilgilendirmez. Yeter ki Türk futboluna bir şey gelmesin" diye bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Federasyonun şovmene ihtiyacı yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN