Fenerbahçe'ye Sportif Direktör aranıyor!

Fenerbahçe Yönetimi bir yandan teknik direktör sorununu çözmeye çalışırken, diğer bir yandan da takıma yeni bir sportif direktör arıyor.

Giriş Tarihi: 18.6.2013 09:23
Üç sezondur iki görevi birden yürüten Aykut Kocaman'ın istifası sonrası yönetimin eski uygulamayı devam ettirme kararı aldığı öğrenildi. Başkan Aziz Yıldırım sportif direktörlük için ilk planda Rıdvan Dilmen'e teklif götürmüş ancak kabul görmemişti. Yıldırım'ın en çok inandığı projelerden biri olan sportif direktörlük birimi için yurtdışından da bazı adayların gündeme alındığı ifade edildi. Başkan Yıldırım koltuğa oturduğu 1998 yılından bu yana bu görev için birçok isimle çalışmış olsa da halen sistemi tam anlamıyla oturtmuş değil. Fenerbahçe başkanının bu nedenle yeni isim konusunda bir hayli dikkatli davrandığı kaydedildi. Kocaman'ın bu yolda önemli adımlar attığını, ancak kafasındaki modelin tam olarak işlerlik kazanmadığını düşünen Aziz Yıldırım'ın çok deneyimli ve tecrübeli bir sportif direktörle yola devam edeceği, yeni teknik direktör belirlenirken de bu çalışmanın özellikle altının çizildiği bildirildi.

CEO çalışıyor Fenerbahçe Kulübü'nün CEO'su Hasan Hakkı Yılmaz artık daha ön planda tutuluyor. 6 ay önce göreve başlayan Yılmaz yapılan transferlerde etkin rol oynuyor. Bundan sonra oyuncu imzalarında gerekmedikçe yönetici yer almayacak. CEO Yılmaz, transfer çalışmalarının yanısıra kulüpteki işleyişe de hakim olmaya başladı. Kulüpten son dönemde yapılan bildirimler, açıklamalar hep CEO'nun kontrolünden geçiyor.

(milliyet)BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe'ye Sportif Direktör aranıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN