"Galatasaray'da güçlü isim yok"

Giriş Tarihi: 22.6.2013 12:50 Güncelleme Tarihi: 22.6.2013 12:53

Galatasaray Kulübü'nde yapılan olağanüstü seçim genel kurulda tek aday olan mevcut başkan Ünal Aysal, kongreye katılımın beklentisinin üstünde olduğunu söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda oy kullanma işlemleri devam ediyor.

Lisenin bahçesinde üyelerle sohbet eden Aysal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, üyelerin kongreye olan ilgisinden memnun olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Yaz günü herkes güneye gitmişken, bu katılım benim beklentimin üstünde. Özellikle katılımcıların kalitesi beni son derece mutlu etti. Onlar gerçekten Galatasaray'ın sahibi olduklarını ispat eden ve Galatasaray'ı her türlü ortamda temsil etmeye layık olan bu deneyimli ve yetenekli üyeler. Hakikaten Galatasaray'ın ruhu bugün burada toplanmış durumda. Hepsiyle teker teker görüşüyorum, konuşuyorum. Bu, seçimden ziyade buluşma, eşimizle, dostumuzla, arkadaşlarımızla eski günleri yad etme ve istikbale dönük fikir teatisi şeklinde geçiyor."

Bir gazetecinin, güçlü isimlerin yeni yönetim kurulu listesinin dışında kaldığını ifade etmesi üzerine Aysal, "Arkadaşlar, Galatasaray'da güçlü isim yok. Galatasaray'da ben bir isim değildim, beni getirip başkan yaptılar. Galatasaray'da güçlü isim yok, Galatasaray'a hizmet etme niyetinde olan insanlar var. Camiamız zaten hep beraber, aramızda bir ayrışım yok. Herkes görev sırası geldiği zaman o görevi yüklenecek ve yapacak. Bu bayrak elden ele dolaşacak" değerlendirmesinde bulundu.

Transfer çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine ise Aysal, kongreden sonra bu konuda hızlanmanın olacağını kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Transfer çalışmaları bir sürü faktöre bağlı, sadece seçime bağlı değil. Önümüzdeki günlerde onu da halledeceğiz. Programımız çok açık. Zaten bizim çok güzel bir takımımız var. Devamlılık var camiamızda. Bir iki yerde belki daha iyisini bulabilir miyiz diye düşüncelerimiz var. Olmasa da olur ama bu değişikliklerin olacağını tahmin ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Galatasaray'da güçlü isim yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN