Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta krizi!

'ta teknik direktörlük için 'in adının gündeme gelmesi siyah beyazlı yönetimi ikiye böldü.

Giriş Tarihi: 24.6.2013 09:04 Güncelleme Tarihi: 24.6.2013 11:27
Yaz dönemini takım kurmak yerine yönetim oluşturmakla geçiren Beşiktaş Yönetimi hoca konusunda ikiye bölündü. Bazı yöneticilerin Şenol Güneş'i istemesi nedeniyle isyan eden birkaç idareci, "O zaman Samet Aybaba'yı neden gönderdik? Aybaba bu takımı üçüncü yaptı ama Güneş ligi bile tamamlayamadı. Üstelik Samet Aybaba'ya tazminat ödedik. Hem maddi hem de manevi zarara uğradık" diye konuştukları öğrenildi.

Önder Özen'in kesinlikle yabancı bir teknik adamla çalışmasını isteyen karşıtı yöneticiler, "Eğer Türk bir teknik adam takımın başına gelirse Önder Özer rahat çalışamaz. Yabancı teknik adamlar sportif direktörlük konusunda daha profesyonel ve bilinçli. Türk teknik adamlar böyle bir anlayışa hazır değiller" ifadelerini de kullandıkları vurgulandı.

Şenol Güneş konusunda yöneticilerin itirazını dinleyen Başkanı Fikret Orman'ın ise isimden ziyade yerli bir teknik adama zaten karşı olduğunu ve kesinlikle takımı bir yabancı hocaya teslim edeceği yönünde bir konuşma yaptığı ortaya çıktı.

Öte yandan Thomas Schaaf ve Herve Renard ile her konuda anlaşma sağlayan Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in, kampa gidene kadar Beilsa'dan haber beklemek istediği öğrenildi. Beşiktaş Yönetimi ise takımı bu kadar bekletmenin gereksiz olduğunu ve bir an önce eldeki hocalardan birinin takımın başına getirilmesi yönünde Önder Özen'e talimat verdiği bildirildi.

Milliyet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşiktaş'ta Şenol Güneş krizi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN