Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gece gündüz dua ettim

Dün ekibiyle birlikte mazbata alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "UEFA'dan Beşiktaş için inşallah olumlu bir karar çıkacak. Geçtiğimiz gün kandildi. Bunun için gece gündüz çok dua ettim" dedi

Giriş Tarihi: 25.6.2013
Beşiktaş'ta genel kurul sonrası yeniden başkanlığa seçilen Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri dün mazbatalarını aldı. Akaretler'deki kulüp binasında gerçekleştirilen törende Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz; Orman ve yönetim kurulu üyelerine mazbatalarını verdi. Törende konuşan Orman, seçim sürecinin yorucu bir maraton olduğunu belirterek, "Esasında renkli geçti. Camiamızı temsil eden kişi olarak, tansiyonun düşük olması ve Beşiktaş camiasına yakışır bir kongre yaşanması için elimden gelen gayreti gösterdiğime inanıyorum. Kulübümüzün gerçek sahiplerine bizlere bir dönem daha görev verdikleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Stat hemen bitecek, başarı gelecek
Çok zor bir sürecin kendilerini beklediğini vurgulayan Orman, "Bir an önce stadımızı yaparak, rakiplerimiz ile aynı gelirlere sahip olmayı hedefliyoruz. Amacımız üç yıl sonunda ayakları üzerinde sağlam duran, borçsuz ve Avrupa'da başarılı bir takım yaratmak. Bütün yatırımlarını yapmış, hepimizin her iki yakada buluşabileceği, tesisleşmeyi sağlamış bir kulüp istiyoruz" değerlendirmesini yaptı.

Umarım haklılığımız tescil edilecek
Orman, "İnanıyorum ki UEFA'da Beşiktaş'ın haklılığı tescil edilecek. İnancım odur. Geçtiğimiz gün Berat Kandili'ydi. Gece gündüz çok dua ettim. İnşallah iyi olacak" diye konuştu. Başkan Orman, seçimde rakibi olan Serdal Adalı için ise "Beşiktaş'a faydalı olmak istediler. Onların da kalplerini kırdıysak haklarını helal etsinler. Beşiktaş menfaatleri için buradayız" yorumunu yaptı.

Kartal'a alacak davası açıldı!
Londra merkezli Media Eye şirketi, Beşiktaş hakkında alacak davası açtı. Beşiktaş Kulübü'nden davaya ilişkin Kamu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi: "Media Eye Ltd. tarafından şirketimiz aleyhine; fazlayı talep hakkını saklı tutarak 28.10.2005 tarihli sözleşme uyarınca 2010/2011 ve 2011/2012 futbol sezonuna ilişkin UEFA havuz gelirlerinin yüzde 10'una tekabül eden 1.741.763 Euro ile aynı sözleşmenin 2.2. maddesi uyarınca 1.500.000 USD tutarındaki cezai şart bedelinin tahsili iddialarıyla İstanbul 42. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2013/145 E. sayılı dosyasından alacak davası açılmıştır."

Mazbatasını aldı, borçsuz Beşiktaş sözü verdi
Kongrede üç yıl daha Beşiktaş başkanlığı yetkisi alan Fikret Orman, dün yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte mazbatasını aldı. Divan Kurulu üyelerine teşekkür eden Orman üç yıl sonunda başarılı ve borçsuz bir kulüp olacaklarını sözünü verdi ve "Bu uğurda gece gündüz çalışacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gece gündüz dua ettim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN