Türkiye'nin en iyi haber sitesi

UEFA kararını verdi

Giriş Tarihi: 25.6.2013 19:04 Güncelleme Tarihi: 25.6.2013 20:45
UEFA'nın Türk futbolu için önemli bir nokta olan, Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki kararları kulüplere iletildi.

Beşiktaş'a UEFA'dan 1 yıl men cezası verildi. Beşiktaş Tahkim Kurulu'na itiraz etmesi durumunda kesin karar ondan sonra belli olacak. 25 sayfalık gelen Faks'ta Beşiktaş'ın 1 yıl UEFA'dan men edildiği, Tayfur Havutçu ve Serdal Adalı için ek rapor istendiği bildirildi.

Beşiktaş'tan "karara 3 gün içinde itiraz edeceğiz" açıklaması geldi.

F.BAHÇE DE CEZA ALDI

UEFA Fenerbahçe'ye 2+1 yıl men cezası verdi. Fenerbahçe 1 yıl cezasını çektiği için 2 yıl daha Avrupa'dan men edildi. Fenerbahçe'de de şahıslar için ek rapor istendi.

GÜRCAN BİLGİÇ: CEZA VERİLDİ ÇÜNKÜ...

Gürcan Bilgiç Fenerbahçe'nin 2+1 cezası ile ilgili "Yöneticiler için karar verilmediyse onlar için iyi bir şey yok demektir. Ceza verecektir ama bunun süresiyle ilgili tereddütleri vardır. Kulüplere ceza verildi çünkü kuralar çekilecek. Şahısların acelesinin olmadığı düşünülüyordur. 2+1'deki +1'in ne anlama geldiği tam olarak bilinmiyor. 2 kulüp de Tahkim'e başvuracak. Ben iyimser düşünemiyorum. Fenerbahçe için karar onanırsa Fenerbahçe için olağanüstü kongre kararı da çıkar gibi gözüküyor" dedi.

AV. ALPAY KÖSE'DEN İLK AÇIKLAMA

İstanbul Barosu Spor Hukuku Kom. Başkanı Av. Alpay Köse "Serdal Adalı'ya ceza verilmeyip de Beşiktaş'a verilmesi büyük bir çekilişki olur. Erteleme olmaması beklediğimiz bir durumdur. Kulübün talep ettiğinden daha az bir ceza aldığı kesindir. Tahkim Kurulu'ndan geçmeden kesinleşmiş bir ceza değildir. 7 gün içerisinde itiraz hakkı bulunuyor. Tahkim de bir duruşma tarihi belirleyip kararı verecektir. Büyük ihtimalle Temmuz'un ortasına kadar bu konu kapatılmak isteniyor.
Beşiktaş'ın durumu Fenerbahçe'ye göre daha zayıftı. Beşiktaş'ın ceza alması Fenerbahçe'nin ceza alması anlamına gelmemekle beraber durumun olumsuz olduğu görülüyor. Fenerbahçe için olumsuz bir yorum yapmak ihtimal olarak daha yüksek gözüküyor." açıklamasında bulundu.

***

TALEP EDİLEN CEZALAR NEYDİ?

UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Palacios, Fenerbahçe'nin gelecek 2 sezon Avrupa Kupaları'ndan men edilmesini, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil uran'ın ise hak mahrumiyeti cezası almasını talep etmişti.

Müfettiş Palacios'un raporunda Beşiktaş'ın da 1 yıl Avrupa'dan men edilmesi; ayrıca eski yöneticisi Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu'ya da hak mahrumiyeti cezası verilmesi talep edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA kararını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN