Kara gün

UEFA Disiplin Kurulu'nun merakla beklenen faks'ı "Avrupa'dan men" kararıyla kulüplere ulaştı

Giriş Tarihi: 26.6.2013
Türkiye'nin son iki gündür büyük bir merak ve heyecanla beklediği UEFA Disiplin Kurulu'nun karar faksı dün Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye ulaştı. Saatler 19.30'u gösterirken Türkiye ilk olarak Beşiktaş hakkında verilen 1 yıl Avrupa'dan men kararını öğrendi. Fenerbahçe'nin Avrupa'dan 2+1 yıl men edildiği haberi ise saatler 20.15'i gösterdiği sırada duyuldu. "Spordan ömür boyu men" istemiyle Disiplin Kurulu'na sevkedilen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil Turan ile Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfur Havutçu ve asbaşkanı Serdal Adalı hakkında ise UEFA müfettişinden ek rapor istendiği için karar verilmedi. F.Bahçe'ye 13, Beşiktaş'a ise 12 sayfalık rapor geldi.

YALAN BEYAN İDDİASI!
2010-2011 sezonu sonrası Şampiyonlar Ligi'ne gidememişti. Dün çıkan 2+1 yıl men kararının perde arkasında ise şike davası kapsamında alınan kararların etkili olduğu öne sürüldü. Sporx.com'un haberine göre, şike ile ilgili normalde bir yıl men cezası veren UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Mayıs 2011'de Avrupa kupalarıyla ilgili doldurduğu katılım kriterleri formunda şike davasında alınan mahkeme ve TFF kararları ile ilgili yalan beyanda bulundu ve 2+-1 yıl ceza aldı.

Dünya duydu TFF duymadı!
UEFA Disiplin Kurulu'nun Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye verdiği cezalar, dünya çapında yankı bulurken Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde şok cezalara ilişkin tek satır açıklama olmaması yadırgandı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise kamuoyuna açıklanan cezalar sonrası yönetim kurulu üyeleri ve hukukçu kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Yönetim kurulu bugün olağanüstü toplanarak UEFA'nın kararlarıyla ilgili hukukçuların vereceği görüş doğrultusunda Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun daha önce F.Bahçe ve Beşiktaş ile ilgili kararlarının yeniden görüşülüp görüşülmeyeceğini masaya yatıracak. TFF kurmaylarının bir basın toplantısı da yapması bekleniyor.ARKADAŞINA GÖNDER
Kara gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN