Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım düştü

Fenerbahçe, Avrupa'dan men cezası öncesi 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, başkan Yıldırım'ın yetkilerine tedbir koyması ile sarsıldı. Karar, kongre üyesi Recep Özcan'ın açtığı 'Kayyum' davasında alındı

Mosturoğlu ve Ekşioğlu'na da görevden uzaklaştırma geldi
İstanbul Anadolu Adliyesi 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi, Fenerbahçe Kulübü'nü şoke eden bir karara imza attı. Mahkeme, sarılacivertli kulübün kongre üyesi Recep Özcan'ın kulübe kayyum atanması talebi ile açtığı dava kapsamında, başkan Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun üyeliklerini dondurdu ve yöneticiliklerine tedbir konulmasını kararlaştırdı. Mahkemenin hükmü şu şekilde oluştu:
1-
Tedbir talebinin kabulüne,
2-
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı olan Aziz Yıldırım ile Yönetim Kurulu Üyeleri olan İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Mehmet Şekip Mosturoğlu'nun bu aşamada tedbiren dava sonuçlanıncaya kadar Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ndeki görevlerinden uzaklaştırılmalarına,
3-
Kayyum atanması talebinin reddine karar verildi.

İMZA YETKİSİ ELİNDEN ALINDI

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun yönetim kurulu üyelikleri durduruldu. Üç ismin avukatları, kararı veren 5'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'ne itirazda bulunacak. Bu süre zarfında Başkan Aziz Yıldırım kulüple ilgili işlerde imza atamayacak, imza yetkisi Başkan Vekili Abdullah Kiğılı'ya geçmiş durumda.

YANAL ARTIK ÖZGÜR!

Fenerbahçe ile anlaşan ancak resmi açıklaması yapılmayan Ersun Yanal dün Eskişehir'e giderek kırmızı-siyahlı kulüple olan sözleşmesini feshetti. Eskişehir'le yolları resmen ayrılan Yanal, "Eskişehir'den ayrılmam ayrı bir konu, Fenerbahçe ile görüşmelerim ayrı bir konudur. Yeni bir yol istedim. Eskişehirspor'da da yeni bir yönetim geldi. Sayın başkanla konuştuk ve karşılıklı fedakarlıkta bulunarak birbirimize başarı diledik" dedi. Eskişehir yönetimi ise yaptığı açıklamada, "1.5 yıl kulübümüze hizmet eden Yanal ve ekibinin içeride bulunan alacakları yönetimimiz tarafından ödenerek kendilerine teşekkür edilmiştir" denildi.

SABAH OKU HABERİN OLSUN

SABAH Gazetesi, Recep Özcan'ın Fenerbahçe aleyhine açtığı davanın haberini 15 Haziran Cumartesi günü okurlarına "Kayyum atansın!" başlığı altında duyurmuştu. Söz konusu haberde dava dilekçesinin belgesi de yer almıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN