Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar

Giriş Tarihi: 27.6.2013 14:47 Güncelleme Tarihi: 27.6.2013 21:09
Fenerbahçe Kulübü, gündemde olan konularla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın1907 tribünü salonunda düzenlenen basın toplantısına Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı titriyle çıktı.

İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'ndeki görevine ihtiyati tedbir kararı koyduğu Yıldırım'ın, oturduğu masada bulunan tanıtma kartında "Futbol AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım" yazısı yer aldı. Yıldırım ve yöneticiler masaya oturduklarında kartlar kaldırıldı.

Kulübün genel sekreteri Talat Yılmaz ve yönetim kurulu üyesi Mithat Yenigün de Yıldırım'la beraber basın mensuplarının karşısına çıktı. Yöneticiler masaya gelmeden önce Yıldırım ve Yılmaz'ın yanı sıra kulüp başkan vekili Abdullah Kiğılı'nın ismi de masada yer aldı ancak Kiğılı bulunmadığı için Yenigün masaya oturdu.

İşte Aziz Yıldırım'ın açıklamaları:

3 Temmuz'dan bu yana belki de sizlerle ilk kez yüz yüze geliyorum burada. Çok konuşmayı seven bir insan değilim. Tek düşüncem F.Bahçe'nin zarar görmemesiydi. Aziz Yıldırım ile ilgili hesaplaşmaların F.Bahçe üzerinden yapılmasına asla izin vermedim, vermeyeceğim.

Aziz Yıldırım'ı seven de sevmeyen de çok iyi bilir ki Aziz Yıldırım'ın tek düşüncesi F.Bahçe'dir. F.Bahçe zor günlerden geçmektedir. Bu zor günleri kolaya çevirmenin yolu da bizi bölmeye çalışanlardan kurtulmaktır. Aziz Yıldırım'ın kellesini, Fenerbahçe'nin kalesini isteyenlerin hevesi kursaklarında kalacaktır. Gün birlik beraberlik günüdür. F.Bahçe'yi kapalı kapılar ardında bölmeye çalışanlara bu son çağrımdır. Gelin önce el birliğiyle FBahçe'yi düzlüğe çıkaralım. Avrupa'daki hukuk mücadelemizin tamamlanmasından hemen sonra olağanüstü kongre yapacağız. Ben bütün ihraç edilenler için bir af teklifi getireceğim. Orada aday olun ve söyleyeceğiniz ne varsa orada söyleyin.

Fenerbahçe'yi hiçbir zaman siyasete bulaştırmadım, parti mitinglerinde şov yapmadım. F.Bahçe Başkanı sıfatıyla kendime menfaat sağlamaya çalışmadım. Elden giden şeyler var. Hapis yattım, daha da yatacağım ama ölene kadar bu mücadeleyi vereceğim. F.Bahçe'yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğim.

Kamuoyunda F.Bahçe'yi kullandığım iddia ediliyor, böyle bir şey yoktur. F.Bahçe zarar görmesin diye sustum. F.Bahçe'ye vurulacak olan karalamalar bizleri üzer. 2011'deki dava ve bu dava sürecinde yaşadıklarımız... Sürece dikkatle bakarsak bizim dinleme kararlarından sonra aynı bu dinlemedeki görüşmelere göre bir kanun taslağı içine alındık. Diğer suçlu olanlar Türkiye'de daha büyük kaos olacak sözleriyle geçiştirildiler ve bu sürece dahil edilmediler.

16. Ağır Ceza'nın vermiş olduğu kararla suçlanıyoruz. Aynı davada Trabzonspor Başkanı da suçlandı ama bunlar hiç konuşulmuyor. Trabzon tarihinde Trabzon'a kendi başkanları kadar destek olmuşumdur. Bütün havuz paylarında ve diğer görüşmelerde 4. büyük kulüp olarak yanımıza aldık. Bunun şahitleri Celal Doğan, Sefa Sirmen, Özkan Sümer gibi isimlerdir. Trabzonspor aslında bu davanın içindedir. Davanın içinden ayırma sebebi de; bize karşı yapılan operasyonun onları da kapsamaması ve yalnızca Aziz Yıldırım ve arkadaşları cezalandırılsın düşüncesidir.

İbrahim Hacıosmanoğlu'na buradan bir sorum olacak. Ahlak, etik ve delikanlılıktan bahsetti Kulüpler Birliği toplantısında. O toplantıda Sivas Başkanı Mecnun Otyakmaz kendisine şike süreciyle ilgili ne anlattı, neler sordu? Onlar açıklamazsa ben açıklayacağım.

5. Asliye'deki davaya gelelim. Davayı açan Recep Özcan'ı ihraç ettik. Ali Şen zamanında yöneticilik yapmış, Haluk Ulusoy zamanında disiplin kurulunda yer almış bir zat. Kendisiyle ilgili suçlamalar var. Konya'daki bir hâkime rüşvet vermiş. 17 Mart 2008'de gözaltına alınmış, 20 Mart 2008'de tutuklanmış, 5 ay sonra da tahliye edilmiş. Dava devam ediyor. Bu suç örgütünü yaparken Recep Özcan'ın oğlu da bunun içinde. Oğlu da ceza görüyor. Sonuçta yaptığı çok şey var. Bizi suçlayan insanın biraz temiz olması lazım. Biz F.Bahçe için yargılanıyoruz. Kendi şahsi işlerimiz için değil. Sakaryaspor'da da bazı uygun olmayan işleri var. Hâkimlere rüşvet vermeye alışkın oldukları için bu kararlar çıkabiliyor demek ki.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'dan bomba açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN