Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne teslim olurum ne teslim ederim!

Giriş Tarihi: 28.6.2013
Aziz Yıldırım istifa ederek, kaçıp gitmeyecektir

Kellemi isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacak

Fenerbahçe'yi hiçbir zaman teslim etmeyeceğiz

Teknik adamı (Ersun Yanal) bugün açıklayacağız

İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin görevi durdurma kararı nedeniyle F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım dünkü basın toplantısına "Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı" sıfatıyla çıktı. Tek düşüncesinin F.Bahçe'nin zarar görmemesi olduğuna vurgu yapan Aziz Yıldırım şunları söyledi: Hesaplaşmaların F.Bahçe üzerinden yapılmasına izin vermeyeceğim. Aziz Yıldırım ne teslim olur ne de teslim eder. Hiç bir zaman teslim olmayacağız. Zor günlerden geçiyoruz. Bizi bölmek istiyorlar. Gün ihanet günü değil, birlik ve beraberlik günüdür. Fenerbahçe'yi kapalı kapılar ardından bölmeye çalışanlar var, taraftar gruplarını kullananlar var. Gelin el birliği ile F.Bahçe'yi düzlüğe çıkaralım.

Veremeyeceğimiz bir hesap yok

Basın toplantısında ilk sözü Talat Yılmaz aldı. Açıklamalarına "Aziz Türk Milleti" diye başlayan Yılmaz toplantı öncesi kulübe gelen 4 sivil polisle ilgili şunları söyledi: "5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin başkanımızın görevini durdurma kararını infaz etmek için icra kanalıyla tebliğde bulunmak üzere icra müdürü geldi. Hassas bir günde olduğumuz için 4 sivil polis olaya nezaret etti. Veremeyeceğimiz bir hesabımız yok. Bu olaylar bizi F.Bahçe'ye hizmetten alıkoyamaz."

Arkasındaki ortaya çıksın

Aziz Yıldırım, kulüp başkanlığı görevinin durdurulmasına neden olan davayı açan Recep Özcan'la ilgili şu ifadeleri kullandı: "Bunların arkasındaki insanlar ortaya çıksınlar. Bunlara para verip, güç olarak arkalarında duranlar ortaya çıkmalı. F.Bahçe ile oynuyorlar. Recep Özcan kim? Konya'daki bir hakime rüşvet vermekten, nitelikli dolandırıcılıktan, görevi kötüye kullanmaktan ceza almış bir insan. Bizi suçlayan insanın biraz temiz olması gerek. Biz F.Bahçe için yargılanıyoruz kişisel yargılanmıyoruz. F.Bahçeli bir arkadaş ama TFF'de Disiplin Kurulu Başkanı iken G.Saray'la ilişkileri de manidar. Maalesef ekseni kaymış bir yargı sisteminden dolayı herşey olabiliyor."

İhraç edilen kongre üyelerine AF çıkacak

Aziz Yıldırım, F.Bahçe'ye yakışır bir genel kurul yapma ve yasaklı olan tüm üyelere genel af çıkması müjdesi de verdi. Yıldırım, "Aziz Yıldırım sözü veriyorum, kulüpten ihraç edilenler için genel af isteminde bulunacağım. Mahkeme kapılarında değil olağanüstü kongrede F.Bahçe için mücadele edelim. Buna cesaretiniz yoksa da susun ve uzak durun" dedi. F.Bahçe'de Sadettin Saran, Hulusi Belgü ve Tahir Kıran kulüpten ihraç edilmişti.

Ben açıldım sözü sana bırakmam

Başkan Aziz Yıldırım toplantıya gergin başladı. Açıklamasını kağıttan okudu. Soru cevaptan sonra neşelendi. Bir ara söz isteyen Talat Yılmaz'a "Sözü bırakmam açıldım ben" diye espri yaptı.

Fenerbahçe Türk takımıdır vurgusu

Konuşmacıların arkasında yer aldığı platformdaki Türk bayrağı logosudikkat çekti. Bununla, "F.Bahçe Türk takımıdır ve bu süreçten Türkiye etkilenmektedir" mesajı verildi.

Ünal Aysal'a gönderme!

Yıldırım konuşmasında şok bir iddiayı daha dile getirdi; "Etik Kurulu toplantı yapıyor. Aziz Yıldırım'a ceza veremezsiniz diye etik kurulunu otelde biri tehdit ediyor, kim bu araştırın! Yargılama yapılmadan olaylar bu hale geldi. Zaman içerisinde çözülecektir. Bir başkanın (Ünal Aysal) UEFA kararlarını başlamadan bilmesi gibi yeni bir olay daha duymuş olduk. Herkes bilgi sahibi olabiliyor demek ki orada ancak biz bilgi sahibi olamıyoruz. Demek onların bilgi alabilecek bir teşkilatları var."

Her şey 2020 için

Aziz Yıldırım, CAS'taki davanın çekilmesi ve bunun ülke menfaati olarak nitelendirilmesi ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Ben içerdeydim. CAS'taki davayı çekmemiz gerek dendi. Ben de istemiyorum, yönetim olarak karar alırsanız çekin dedim. Konu 2020 ile ilgili. Bunları bizim söylememiz gereksiz. Kararı aldıranlar söylesinler, çok gizli bir şey değil. Kaldırın dediler kaldırdık."

O SORU:

Odyakmaz'ın, Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'na "Sayın başkanım ahlaksızlıktan, şikeden söz ediyorsunuz. Sizin kulübünüzün yöneticilerinin aynı dönemde bize ne tekliflerle geldiğini, neler önerdiğini biliyor musunuz?" dediği iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne teslim olurum ne teslim ederim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN