Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahada öleceğiz

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Bilic: Beşiktaş'ın taraftarı muhteşem. Ben de onlar kadar tutkuluyum. Deyim yerindeyse sahada ölerek neyimiz varsa vereceğiz ve onları mutlu edeceğiz

Beşiktaş'ın yeni teknik patronu Slaven Bilic, dün İstanbul'a geldi üç yıllık imzayı attı. Sezonun başlaması için sabırsızlandığını belirterek bir an önce işbaşı yapmak istediğini vurgulayan Hırvat teknik adam şu sözleri ile şimdiden taraftarın gönlüne girdi: "Beşiktaş'ın muhteşem taraftarına merhaba demek istiyorum. Ben de en az onlar kadar tutkuluyum. Oluşturacağımız takım deyim yerindeyse, sahada ölecek, neyi varsa verecek ve taraftarlarımızı mutlu edecek." Manchester United örneğinde olduğu gibi genç bir takım yaratmak istediğini aktaran Bilic, "Onlar her zaman büyüktü ama Neville kardeşler, Beckham, Scholes kulüple doğru şekilde bağdaştırılınca daha da büyüdüler. Rol modelimiz bu olacak. Şunu vaadediyorum ki elimizdeki her türlü imkanı kullanarak başarıya ulaşacağız" yorumunu yaptı.

BU KADAR GOL YENMEZ!
Bilic,
imza töreninde çarpıcı açıklamalara imza attı. İşte bazı satırbaşları:
* Beşiktaş'ın maçlarını izledim. Geçen sene çok gol atmış ama gereğinden çok gol yemiş. Bu kadar büyük bir takımın bu kadar gol yemesi normal değil. Yukarılara oynuyorsanız bu kadar çok gol yiyemezsiniz.
* İster 'Bay Terim' ister 'Fatih' diyeyim. Fatih Terim ile çok iyi bir dostluğumuz var. Beraber kahve içmişliğimiz var. Kendisine büyük saygı duyuyorum. Galatasaray ile Avrupa'da başardıklarına şapka çıkarıyorum. Onunla rakip olmak büyük bir onurdur.
* Türkiye'ye futbolcu iken bir kaç kez geldim. Euro-2008'de olağanüstü maçta rakiptik. Play-off maçlarının hazırlığını yaparken Türkiye'nin maçlarını seyrederken ambianstan çok etkilendim. Türkiye'ye aşık oldum, gönlümü kaptırdım. Ailem bile benim için önceliğin İngiltere olduğunu düşünüyordu ama benim önceliğim Türkiye olmuştu.
* Prosinecki benim çok iyi arkadaşım. Birlikte çalıştık daha sonra yanımdan ayrıldı. Türkiye ve Beşiktaş'tan övgüyle söz etti. Bu sözlerden çok etkilendim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahada öleceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN