Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulusoy: Demirören yalancı olmuş

Giriş Tarihi: 5.7.2013 17:35
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski başkanı Haluk Ulusoy, Yıldırım Demirören için "Yıldırım bey TFF başkanı olunca güç zehirlenmesi olmuş. Yalancı olmuş." dedi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in basın toplantısında hedef aldığı isimlerin başında gelen TFF eski başkanı Haluk Ulusoy eleştirilere sert cevap verdi. Demirören'in kendisine yönelik açıklamalarının ardından Sporx.com'un sorularını cevaplandıran Ulusoy, "Yıldırım bey TFF başkanı olunca güç zehirlenmesi olmuş. Yalancı olmuş." dedi.

Ulusoy, kendisinin el öpmesini eleştiren Yıldırım Demirören'e, "Ben ancak ülkem ve ülkemin bayrağı için el öperim. Onlar ise o koltuklarda oturabilmek için el öperler." şeklinde cevap verdi.

'Yıldırım Demirören icazet almadığını söyledi, ne diyeceksiniz?' sorusuna ise eski başkan Ulusoy, "Yıldırım Demirören insanların gözünün içine baka baka yalan konuşor. Kendisi TFF başkanlığı için resmi başvurusunu yapmadan beni aradı, bu konuşmalara da Samsunspor'un eski başkanı Kazım Yılmaz şahittir. Kendisi bana 'federasyon başkanı olmak istiyorum, senin icazetini istiyorum, senin benim yol haritam olmanı istiyorum, bana yardımcı olmanı istiyorum' dedi. Şimdi icazet almadım diyor, yalancı." diye cevap verdi.

Ulusoy, Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmenin sorulması üzerine ise "Federasyona adaylık için son gündü. Kendisi saat 16.00'da adaylık başvurusu için randevu almış. Hani ben 17.00'ye kadar bir aday çıkmazsa adaylığımı açıklayacağım dediğim gün. O da saat 3'e 20 kala beni aradı, 'abi dörde randevu aldım federasyona aday olacağım bunun için senin icazetini almak için aradım, senin benim yol haritam olmanı istiyorum, hem içerde hem UEFA'da FIFA'da' dedi... Bakın bugün ne diyor bizim için. Madem biz kötü adamsak neden gelip bizden icazet istedin Yıldırım bey." diye cevap verdi.

Yıldırım Demirören'in 2015'e kadar görevinin başında olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine ise eski Başkan Haluk Ulusoy, "17 kulüp bu yabancı sayısı konusunda bir duruş gösterdi. Ya bu aldıkları yabancı kararını değiştirirler ya da onlar değişir dediler. Bunu ne için söylediler? Kulüplerinin ve Türk futbolunun menfaatine olduğu için. Bunu Ünal Aysal başkan da, İlhan Cavcav başkan da açık açık dillendirdi. Diğerleri de benzer şeyler söylediler." diyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün federasyon geri adım atmadı. Şimdi haliyle kamuoyu kulüplerin bu sözlerinin arkasında durmasını bekliyor. Kulüplerimiz artık bu saatten sonra atacakları adımlarla 'Ya bu kural değişir ya da onlar' sözlerinin bir blöf olmadığını göstereceklerdir. Kamuoyu şu ana kadar federasyonun ne diyeceğini bekliyordu, o diyeceğini dedi. Şimdi kamuoyu kulüplerin bunun karşısında ne diyeceğini bekliyor. Bundan sonrasını yaşayıp göreceğiz. İstediği kadar 2015 yılında seçim var o zamana kadar buradayım desin ben yine iddia ediyorum istedikleri kadar zorlamayla burada oturmaya çalışsalar da bu şekilde devam edemezler güven tazelemek mecburiyetinde olduklarını düşünüyorum. Bundan sonra bizim değil kulüplerimizin ne diyeceği önemli. Eğer kulüplerimiz bu federasyon devam etsin diyorlarsa bizim diyecek bir şeyimiz yok. Devam etsinler, aynı şekilde yönetilsinler."

Haluk Ulusoy, Yıldırım Demirören'in yaptığı açıklamada, 'biz bazıları gibi el etek öpmedik' sözlerine de tepki gösterirken, "Ülkemin bayrağı için ülkem için el öpülmesi gerekiyorsa ben o eli öperim bundan gocunmam. Keşke onlar da el öpebilselerdi de Türk futbolunu dünyada ve Türkiye'de bu durumlara düşürmeselerdi." diyerek şöyle devam etti:

"Yıldırım bey federasyonumuzun gücü vardır geçmişte olduğu gibi el öpmez diyor ya, ne kadar gücü olduğunu UEFA'da gördük, dünyaya rezil oluşumuzla gördük. Böyle dünyaya rezil bir görüntü verilmeseydi. Ben, ancak ülkem ve ülkemin bayrağı için el öperim. Onlar ise o koltuklarda oturabilmek için el öperler. Kötü bir federasyon olarak anılmamış olsalardı.

Bundan daha kötü bir federasyon tarihte olmadı, Allah inşallah ülkenin başına bir daha böyle kötü bir federasyon getirmez. Böyle kötü yönetilen bir federasyon, böylesine dünyaya rezil olan Türk futbolu tarihte görülmemişti bugün bu federasyon sayesinde bunları gördük. Onlar bu şekilde oturmaya devam edeceklerse otursunlar."

Ulusoy, Yıldırım Demirören'in çok değiştiğini, değişimin nedenlerinin olduğunu da belirterek, "Koltuk bazı insanları değiştiriyor. Ne diyelim Yıldırım Demirören'inki de güç zehirlenmesi. Benim anlayamadığım güçsüz olan bir insanın güç zehirlenmesi nasıl oluyor bunu da Yıldırım beyde gördük. Çünkü başka yerden icazetle gücü."

Ulusoy, 'Yıldırım Demirören'in yabancı konusunda yeni bir karar alsaydık tahkimde bu bozulurdu' açıklamasının hatırlatılması üzerine ise, "Millete bu enteresan gelebilir bana gelmiyor. Düşünebiliyor musunuz Tahkim'in hangi kararı onayacağını neyi bozacağını TFF başkanı önceden biliyor ve söylüyor. Nasıl oluyor. Tuhaf değil mi? Tuhaf ama bu federasyona ve bu Tahkim'e göre tuhaf değil. Bakın şike konusunda alınacak kararı önce TFF başkanı ve yönetimi söylemiş kurulları da o kararı almıştır. Bunu herkes biliyor. PFDK ve Tahkim Kurulu'nun şike ile ilgili aldıkları kararlar Yıldırım Demirören ve arkadaşlarının isteği ile alınan kararlardır." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulusoy: Demirören yalancı olmuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN