'Beşiktaş'ın borcu yok!'

Alacaklarının ödenmemesi için Beşiktaş Mali Genel Kurulu'nda ibra edilmediği iddiasıyla dava açan Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'e siyah-beyazlı kulübün avukatları yukarıdaki yanıtı verdi

Giriş Tarihi: 6.7.2013
Beşiktaş'ın son mali genel kurulunda ibra edilmemesinin, alacaklarının ödenmemesi amacına dayandığını iddia eden Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in açtığı davaya siyah-beyazlı kulübün avukatlarından cevap geldi... Avukatlar, yaptıkları savunmada, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'nin Yıldırım Demirören'e borcunun olmadığını, dernekten alacağının ise davayla ilgisi olmadığını belirttiler. Yıldırım Demirören'le birlikte Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal'ın İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtıkları davaya cevap veren Beşiktaş'ın avukatları, 28 Aralık 2012'deki genel kurulda davacı 3 kişinin, oy çokluğuyla ibra edilmediğini belirterek şu savunmayı yaptılar:

'DAVANIN REDDİNİ TALEP EDİYORUZ'
"Davacılardan Yıldırım Demirören, BJK'den ve dava dışı BJK Derneği'nden alacaklı olduğunu iddia etmiştir. Genel Kurul'da ibra edilmeme kararının da davacı Demirören'in alacağını ödememe amacına dayandığını ve ibra edilmeme kararının kötü niyetli olduğunu önü sürmüştür. BJK Futbol Yatırımları AŞ.'nin davacılardan hiçbirisine herhangi bir borcu yoktur. Ayrıca davacıların dava dışı BJK Derneği'nden olan alacaklarının da bu davayla ilgisi yoktur. Davacıların menfi tespit istemiyle açtıkları bu davanın hiçbir yasal dayanağı yoktur. Davanın reddine karar verilmesini talep ediyoruz."

YILDIRIM DEMİRÖREN İBRA İSTİYOR
Yıldırım
Demirören ve diğer iki davacı, 18 Mart 2013'te BJK'nin son genel kurulunda ibra edilmeyince, 'hükmen ibralarına karar verilmesi' için dava açmışlardı. Demirören'in avukatı Aydoğan Semizer, "İbra edilmemesi yönünde karar alan yeni yönetim, bu şekilde müvekkilim Demirören'e 'Ya paradan vazgeç ya da senin hakkında davalar açar, şaibe yaparız' demektedir. Müvekkilimin ibra edilmeme sebebi nedir? Hırsızlık mı yapmışlardır? Yasaya aykırı bir eylemleri mi vardır? Bu soruların cevaplanması gerekir. Müvekkillerimin ibrasını istiyoruz" demişti.

BEŞİKTAŞ'TAN ALACAĞI NE KADAR?
Demirören'in
2004-2012 yılları arasında başkanlık yaptığı Beşiktaş'tan 103 milyon TL alacağı bulunuyor. Demirören, başkanlıktan ayrıldıktan sonra bu borcu 20 milyon TL'lik senetlere bölmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Beşiktaş'ın borcu yok!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN