Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CAS'madan bitsin!

F.Bahçe'nin avukatları CAS'a gitmeden Tahkim Kurulu'nda Avrupa yolunun açılmasını bekliyor

Giriş Tarihi: 10.7.2013
Şike iddiası olan 5 maçın savunması için Nyon'a 10 şahit götürüldü. Tahkim isterse bu kişileri dinleyecek
Cezanın onanması halinde bu durumun emsal olacağı polis fezlekesiyle herkesin ceza alacağının altı çizilecek
Bugüne kadar yapılan yargılamanın sportif açıdan çok uzak olmasından duyulan rahatsızlık anlatılacak

UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği 2+1 yıl Avrupa Kupaları'ndan men cezasına itiraz eden F.Bahçe bugün İsviçre'nin Nyon şehrinde bulunan UEFA Tahkim Kurulu'nda tarihi bir savunma daha yapacak. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler ve kulüp avukatlarının yanı sıra 10 şahit duruşmada hazır bulunacak. Avukatlar şike iddiası olan maçları anlatırken "Bu maçta yaşananların şahidi şu şahıstır. Yazılı ifadesi de budur. Adı geçen şahıs da buradadır" diyecek. Tahkim üyeleri, bu kişileri gerekli gördükleri takdirde dinleyecek. Tahkim Kurulu'nun kararını 15 Temmuz Pazartesi günü açıklaması bekleniyor. Ceza durdurulursa F.Bahçe 19 Temmuz'da çekilecek Şampiyonlar Ligi ön eleme kura çekimine katılacak.

Tahkim'den şok yazı!
UEFA Tahkim Kurulu'nun F.Bahçe'ye bir yazı göndererek, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu ile ilgili Türk mahkemelerinden alınan "yöneticilikleri düşmüştür" kararı ile ilgili bilgi istendiği öğrenildi. F.Bahçe kongre üyesi Recep Özcan'ın açtığı dava sonunda Yıldırım, Mosturoğlu ve Ekşioğlu'nun yetkilerine tedbir koymuştu. Fenerbahçe, mahkeme kararlarını İngilizceye çevirterek UEFA'nın Nyon'daki merkezine gönderdi.

'Bak bak' diye gösterilecek ne var?
F.Bahçe yöneticisi Deniz Tolga Aytöre, önceki gün 16 Ağustos 2011 tarihinde o dönem TFF Genel Sekreterliği görevini yürüten Lutfi Arıboğan imzası ile UEFA'ya gönderilen TFF mektubunun içeriğini açıklaması için Arıboğan'a çağrıda bulunmuştu. Sporx.com, dün söz konusu mektubu gün ışığına çıkarırken, şimdi G.Saray CEO'su olarak görev yapan Arıboğan, yayınlanan metne atıfta bulunarak Aytöre'ye yüklendi: "Kötü bir şey varmış gibi göstermeye çalıştıkları yazı ortada. Ne demişiz; Türkiye'de bu dosya ile ilgili gizlilik kararı var. Bu karar kalkmadan federasyon olarak yargılama yapamayız. Yaparsak hapis cezası ile karşı karşıya kalırız. Millete 'Bak bak' diye gösterilecek bir şey yok. Arıboğan isminin olduğu yerde kötü bir şey vardır demek istiyorlar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CAS'madan bitsin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN