Kartal'dan etik savunma

Etik Kurulu Başkanı Oğuz Atalay ile üyeler Mertay Kugay ve Burak Öder, yarın Tahkim duruşmasında Beşiktaş'ın şike yapmadığına dair şahitlik yapacak

Giriş Tarihi: 10.7.2013
UEFA Disiplin Kurulu'nun 1 yıl Avrupa kupalarından men ettiği Beşiktaş, yarın 09.30'da görülecek Tahkim Kurulu duruşmasına kalabalık gidiyor... Beşiktaş'ı kritik duruşmada başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Ateş ve yönetici Melih Esen temsil edecek. Serdal Adalı, Cengiz Zülfikaroğlu, Tayfur Havutçu, ve Ahmet Ateş'in yanı sıra TFF Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay ile üyeleri Yrd. Doç. Dr. Burak Oder ve Av. Mertay Kugay ise duruşmada tanıklık yapacak. Kalabalık kafile, bugün özel uçakla Cenevre'ye gidecek. Başkan orman ve kurmayları, davayı üstlenen İsviçre hukuk firması CNR'nin avukatlarıyla bu akşam ve yarın sabah son kez durum değerlendirmesi yapacak. İşte Beşiktaş'ın üç savunma stratejisi:

Türkiye'de konunun değerlendirilmesi açısından kaotik bir yapı var
1- Suçsuzluk vurgusu: Beşiktaş'ın suçsuz olduğu, TFF Etik Kurulu raporlarına dayandırılarak anlatılacak. Bu kapsamda Etik Kurulu Başkanı Oğuz Atalay ile üyeleri Avukat Mertay Kugay ile Yard. Doc. Dr. Burak Öder tanık sıfatı ile ifade verecek.
2- Teşebbüs yok vurgusu: İstanbul Büyükşehir Belediye ile oynanan kupa finalinden 1 ay önce şikede adı geçen futbolcu İbrahim Akın'a talip olunduğu dile getirilecek. Bunun için gazete haberleri kanıt gösterilecek.
3- Performans vurgusu:
Final mücadelesinin penaltılara kaldığı, şike yaptığı iddia edilen iki futbolcunun bir gol ve asistle oynadığı vurgulanacak. "İbrahim Akın'ın transfer teşebbüsü tamamen sportif amaçlıdır. Türkiye'de bu konunun değerlendirilmesi açısından kaotik yapı var. Biz hem başka takımlarla değerlendirildiğimiz için bu sıkıntıları yaşadık" vurgusu yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartal'dan etik savunma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN