Niye aynı kefedeyiz

Beşiktaş Başkanı Orman, Nyon'a giderken UEFA'ya sert çıktı: "F.Bahçe ile dosyamızın aynı anda görülmesinden rahatsızım. İkisinin birbiriyle alakası yok. Biz TFF kurullarında aklandık" dedi

Giriş Tarihi: 11.7.2013
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Tahkim Kurulu'nda bugün saat 09.30'da yapılacak duruşmalı oturum öncesi dün İsviçre'ye uçtu. Orman, Nyon'a harekatı öncesi Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin konuya ilişkin sorularına çarpıcı yanıtlar verdi: "Umutluyuz. Yani huyum öyledir, hep suya dolu tarafından bakarım. Beşiktaş'ın bu konuyla alakalı suçu olduğuna başından beri inanmıyorum. Rahatsızlık duyduğumuz konu, iki dosyanın bir arada götürülmesidir. Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın bir arada yürütülmesidir. Birbirinden çok farklılık gösteren dosyalardır. Beşiktaş'ın hiçbir yöneticisinin Futbol Federasyonu'nun tahkimlerinden, disiplin kurullarından ya da etik kurullarından da aldığı bir ceza yoktur."

SAVUNMADA NELER VAR?
Beşiktaş'ın suçsuz olduğu TFF Etik Kurulu raporu esas alınarak aktarılmaya çalışılacak. TFF yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Etik Kurulu başkanı ve üyeleri tanık sıfatıyla ifade verecek.
İstanbul Büyükşehir Belediye ile oynanan kupa finalinde şike yaptığı ileri sürülen İbrahim Akın'a karşılaşmadan bir ay önce transfer teklifi yapıldığı belirtilecek. Kanıt olarak gazete haberleri gösterilecek.
İstanbul Büyükşehir Belediye ile oynanan final maçında İbrahim Akın'ın 1 gol ve asistle oynadığı, adı geçen diğer isim olan İskender Alın'ın ise takımı lehine penaltı yaptırdığı vurgulanacak. İki futbolcunun sergiledikleri performanslar şike yapma- Orman, Nyon'a kızı Aslıgül ile uçtu. dıklarına dair delil olarak gösterilecek.

Beşiktaş'ın şahidi TFF!
Beşiktaş'ın UEFA Tahkim Kurulu'ndaki duruşması, bugün 09.30'da başlayacak. Beşiktaş'ı başkanı Fikret Orman, ikinci başkanı Ahmet Ateş ve yöneticisi Melih Esen ile İsviçre hukuk firması CNR'nin avukatları temsil edecek. Beşiktaş'ın tanıkları ise Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu'nun yanı sıra TFF Yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Etik Kurulu Başkanı Oğuz Atalay ve üyeleri Mertay Kugay ile Burak Öder.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Niye aynı kefedeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN