Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tek kirli biziz!'

Tahkim Kurulu'nun kararı F.Bahçeli futbolcuları da isyan ettirdi. En keskin sözler Emre'den geldi: "Türkiye'de her takım temiz tek kirli F.Bahçe. Biz temiziz herkes bilsin."

Giriş Tarihi: 17.7.2013
F.Bahçe'nin 3 kaptanı dün basının karşısına geçip UEFA'nın kararını yorumladılar. İlk söz alan Emre Belözoğlu, "3 yıldır bu süreçlerden çok yorulduk. Ama artık saha içine konsantre olmak istiyoruz. Neler olduğunu biliyoruz. 2010-11 sezonunun şampiyonu biziz. Her sene olduğu gibi bu sezon da şampiyonluğun adayı biziz. 5. olanlar düşünsün. Ne olursa olsun F.Bahçe bayrağını en üstlere taşımak istiyoruz" dedi. Kuyt'ın bir toplantıda UEFA'ya mektup yazma fikrini gündeme getirdiğini belirten Emre, "Bizler masum olduğumuzu biliyoruz. Bunu da UEFA'ya bir mektup ile dile getireceğiz. Hukuğun verdiği her karar doğru değildir. CAS'taki süreçten de umutlu değilim" yorumunu yaptı.

EMRE: FİTNE FESATTAN GEÇİLMİYOR
"Bizim ülkemizde yükselen değerlere karşı bir fitne fesat var. Avrupa'da Liverpool'un böyle bir ceza ile karşılaştığında Everton'ın ezeli rakibinin daha fazla ceza alması için uğraşacağını sanmıyorum. Söylediklerim yanlış yerlere çekilmesin lütfen."

VOLKAN: PARAYI ALAN ORTAYA ÇIKSIN!
Volkan Demirel de sert mesajlar verdi: "Bizler her şeyin farkındayız. Kimse aptal değil. Gazeteciler de dahil olmak üzere herkes biraz da olsa futboldan anlıyor. Şampiyonluğu hak ettiğimizi herkes gördü. Daha söylenecek çok şey var ama televizyonlar karşısında söyleyemiyorum. Umarım söylenmesi gerekenleri bir gün bir yerde söyleyebilirim. Şu paraları alıp bu işleri yapan da çıksın ortaya da görelim bir."

KUYT: ORTADA NORMAL BİR DURUM YOK
F.Bahçe'nin Hollandalı futbolcusu Kuyt da şunları söyledi: "UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final görmüş takımın bir parçası olarak aldığımız bu ceza hiç adil değil. Zaten bir yıl men almış bir kulübün iki yıl daha cezalandırılması normal bir durum değil. UEFA'ya karşı kafamızda birçok soru işaretleri var. Artık dava CAS'a intikal etti. CAS'ın biz futbolcuların duygularını çok daha iyi anlayacağını düşünüyorum."

CAS 48 saat içinde ilk kararını verecek
F.Bah çe ve Beşiktaş kulüpleri dün CAS'a yürütmeyi durdurmak için itiraz dilekçelerini verdiler. Cuma günkü Avrupa Kupaları kura çekimine kadar 48 saat için CAS'ın iki kulübün itirazını değerlendirmesi bekleniyor. Peki süreç nasıl işleyecek?
Fenerbahçe ve Beşiktaş, CAS'a önce "UEFA'nın verdiği ceza haksız, yürütmeyi durdurun" diyerek gidecek.
CAS bu istek için acil duruşma yapacak. Duruşma 3 üye hakimle yapılacak. Bu üyelerin birini Fenerbahçe ve Beşiktaş birini UEFA, üçüncüsünü ise tarafların seçtiği üyeler seçecek.
Bu talebe CAS en geç Cuma gününe kadar yanıt verecek. Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılıp katılmayacağı 19 Temmuz'daki kura çekiminden önce netleşecek.
CAS'ın daha önce Porto, Milan gibi takımların lehine bozduğu kararlar mevcut. Yani Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin halen Avrupa'ya gitme ihtimali bulunuyor.
CAS'ın 19 Temmuz'daki kura çekimi öncesinde Fenerbahçe ve Beşiktaş'a "Hayır, Avrupa'ya gidemezsin" demesi halinde ise, dava 'yürütmeyi durdurma' isteğinden 'tazminat' davasına dönecek.
Hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe, UEFA'ya yüklü bir tazminat davası açacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tek kirli biziz!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN