Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ı bekleyen büyük tehlike

'nin eski yöneticisi , "27 Temmuz'da yapılacak olan Yüksek Divan Kurulu'na eğer Aziz Bey katılacak olursa, emniyet güçleri gerekli önlemleri alırlar ve onu o toplantıya sokmazlar" dedi.

Giriş Tarihi: 18.7.2013 10:46 Güncelleme Tarihi: 18.7.2013 11:20
Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun yöneticiliklerine mahkeme kararıyla tedbir koyduran eski yönetici Recep Özcan, sarı-lacivertli kulübün önümüzdeki hafta yapılacak Yüksek Divan Kurul Toplantısı'na 'ın katılamayacağını söyledi.

"AZİZ BEY BU TOPLANTIYA KATILACAK OLURSA, EMNİYET GÜÇLERİ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIRLAR VE ONU O TOPLANTIYA SOKMAZLAR"
Sarı-lacivertli eski yönetici , İHA'ya yaptığı özel açıklamada, 27 Temmuz'da yapılacak olan Yüksek Divan Kurulu toplantısında Aziz Yıldırım'ın konuşma yapacağı yönünde duyum aldığını söyleyerek, "Aziz Yıldırım'ın alınmış bir mahkeme kararı gereğince Spor Kulübü Derneği Başkanlığı ve Fenerbahçe Futbol A.Ş ile şu anda hiçbir ilişkisi ve yetkisi yoktur. Buna katılmaması gerekir. Hatta ben dün itibariyle Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Günay'ı aradım. 'Eğer Aziz Bey bu toplantıya katılacak olursa, emniyet güçleri gerekli önlemleri alırlar ve onu o toplantıya sokmazlar' diye kendilerini uyardım. Zaten, hukuki mevzuat da bunu gerektirir. Aziz Bey'in o toplantıya katılması mahkeme kararını tanımamak anlamına gelir. Çünkü görev ve üyeliği şu anda durdurulmuş durumdadır. Buna rağmen bu toplantı yapılırsa, Yüksek Divan Kurulu Üyeleri de mahkeme kararını yerine getirmemek suçunu işlemiş olurlar ki, bu Yüksek Divan Kurulu Başkanı'nın cezai sorumluluğunu da doğurabilir. Umarım böyle bir katılım olmaz. Eski başkan, hukuka uyar ve bu toplantıya katılmaz; hatta benim dün Sayın Günay'a bir de önerim oldu; 'Bugünkü sıkıntılı ortamlarda ve kaotik durumda Yüksek Divan Kurulu toplantısını lütfen erteleyin çünkü şu anda Fenerbahçe'nin bir başkanı yok' dedim. Uyarı görevimi yaptım. Bundan sonrasını hep beraber göreceğiz" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'ı bekleyen büyük tehlike
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN