Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hırsızın hiç mi suçu yok?"

Arıboğan : "TFF, polis, cemaat, Galatasaray, ben, Ebru Köksal, herkes suçlu diyorlar. Hırsızın hiç mi suçu yok"

Giriş Tarihi: 18.7.2013
Fenerbahçe 'nin ithamlarına Galatasaray CEO'su Lutfi Arıboğan da sert tepki verdi: "Belli kaynaktan çıkan bu haberler, en başından beri malum şahsın (Aziz Yıldırım) kamuoyunu yanlış bilgilendirmek için yarattığı bir iletişim stratejisi. Memnuniyetle gözlüyorum ki bu iletişim stratejisini ben yemiyorum, kamuoyu da yemiyor. Bundan sonra kimsenin böyle spekülasyonlara, yalanlara, yanlışlara, iftiralara inanacağını düşünmüyorum. Sürecin başından beri, TFF suçlu, polis suçlu, savcı suçlu, cemaat suçlu, UEFA suçlu, FIFA suçlu, Mehmet Ali Aydınlar suçlu, CAS suçlu, medya suçlu, Şenes Erzik suçlu, Lutfi Arıboğan suçlu son olarak Ebru Köksal suçlu. Bu ünlü fıkradaki deyimi hatırlatıyor, 'hırsızın hiç mi suçu yok' Bir komedidir gidiyor."

Belgelerle cevap veriyorum
Şike sürecinin başladığı günden bu yana hakkında çıkan yalan yanlış bilgilendirmeye cevap vermediğine değinen Arıboğan, "Bu olaylara belgelerle cevap veriyorum. Açıkçası, birileri UEFA'yı bilgilendirdi dediler, UEFA'nın belgesini sunduk. Bir disiplin müfettişinin kullandığı 16 Ağustos belgesinden bahsedildi, benim imzam olan. Bir de bu gizli bir belge değil, belgeyi, gizli bir belgeymiş gibi gösterdiler."

Köksal: Başkan biliyordu
F.bahçe'nin sert bir dille eleştirdiği Galatasaray yönetim kurulu üyesi Ebru Köksal, 3 Temmuz sürecinde TFF'de Genel Sekreter olarak görev yapıyordu. SABAH'a konuşan Köksal, "Federasyonda genel sekreter olarak görev yaptım, yani profesyoneldim. Herhangi bir belgeyi kendi inisiyatifimle bir yere göndermem mümkün değil. Tüm bunlar UEFA'nın talepleri doğrultusunda gerçekleşti. Federasyon Başkanı ve yönetiminin bilgisi ve imzası dahilinde istenen evraklar UEFA'ya gönderildi."

"Arıboğanlar oteli bastılar"
Fenerbahçe, Galatasaray CEO'su ve 3 Temmuz sürecinde TFF'de görevli olan Lutfi Arıboğan ve eşi Deniz Ülke Arıboğan'ın Etik Kurulu'nun WOW Hotel'de gerçekleştirdiği karar toplantısında otele baskın yapıp üyelere ceza verilmesi yönünde baskı yaptıklarını iddia etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hırsızın hiç mi suçu yok?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN