Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gidiyoruz Avrupa'ya

Giriş Tarihi: 19.7.2013

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarını Topuk Yaylası'nda nefeslerini tutarak izleyen F.Bahçeli futbolcular, müjdeli haber sonrası tezahüratlarla kamp alanını bayram yerine çevirdiler: "Gidiyoruz Avrupa"

CAS'ın, F.Bahçe'nin cezasına tedbir koyması Topuk Yaylası'nda bayram havası estirdi. Kararı katalog çekimi sırasında öğrenen futbolcular büyük sevinç yaşadı. Karar personelden teknik kadroya kadar herkesin yüzünü güldürürken oyuncular durumu yaptıkları tezahüratlarla kutladı. Futbolcular geçtiğimiz sezon taraftarın bestelediği "Pierre Webo, Moussa Sow'uyla, orta saha Salih Uçan'la, ceza alan taraftarla gidiyoruz Amsterdam'a" nakaratını "Gidiyoruz Avrupa'ya" olarak değiştirerek tezahürat yaptılar. Van Bommel'in jübilesi için Hollanda'ya giden Kuyt haberi yolda öğrenince büyük sevinç yaşadı. Telefona sarılan yıldız, coşkusunu arkadaşlarıyla paylaştı. Yeni transfer Kadlec ise karardan çok mutlu olduğunu ve Devler Ligi'nde gruplara kalmak istediklerini söyledi.

Ekrana kilitlendiler
Aziz Yıldırım'ın açıklamaları sonrası Topuk Yaylası sevinç çığlıklarıyla inledi. Başkanın açıklama yapacağı haberini alan futbolcular televizyona kilitlenirken mutlu haber gelince herkes birbirine sarılarak adeta sevinç yumağı oluşturdu.

KARAR İÇİN NE DEDİLER?
GÜRCAN BİLGİÇ
Savunma nasıl olacak?
Yapılan işlem iki tarafın da işine gelen hızlı bir yargılamanın yolunu açtı. CAS 28 Ağustos'da son raconu kesecek. Fenerbahçe haklıysa yoluna devam edecek, UEFA tazminattan kurtulacak, UEFA haklıysa Fenerbahçe'nin cezası önümüzdeki sezondan itibaren başlayacak. Aziz Yıldırım tam 4 tane mahkemede haklılığını kanıtlayamadı. Hem TFF hem UEFA ceza kurulu ve tahkimleri "suçsuzdur" demedi. 5. mahkemeye (CAS) umudu bağlamıştı. Bundan önce yapılan konuşmalara bakıldığında Yıldırım'a göre tahkim kararı sonucunda UEFA'da deprem olmuştu. O nedenle CAS öncesinde bu yöneticilerin ve hukukçuların dört spor mahkemesinin vardığı kanaati değiştirecek savunmayı nasıl üreteceklerini merak ediyorum. Bir ay önemli bir zaman. Aziz Yıldırım Tahkim Kurulu öncesinde oluşturmadığı "dayanışma konseyini" bu kez devreye sokmalı. Yurt dışında lobi çalışmalarına başlamalı, belli bir kamuoyu oluşturmak için gerekiyorsa ilanlar vermeli ve Fenerbahçe taraftarıyım diyen herkesi -kavgalı oldukları

ALİ ŞEN
Artık provoke etmeyelim
F.Bahçe 'nin avukatlarının CAS'a yürütmeyi durdurma kararı aldırması başarıdır. Ancak bu nihai karar değil. UEFA avukatları, CAS'ın kulüpler lehine karar verebileceği ihtimalini de düşünerek UEFA'nın büyük tazminat davalarıyla karşı karşıya kalmaması adına, yürütmeyi durdurma kararına karşı çıkmadılar. F.Bahçe ve Beşiktaş'ı seven-sevmeyen, elinde kalemi, mikrofonu olanlar, başkanlar ve yöneticiler ve en önemlisi her iki kulüp taraftarlarından çok önemli bir ricam var. UEFA'yı, UEFA Başkanı Platini'yi ve CAS hakimlerini provoke etmeyelim. Çünkü bunlar aleyhimize olur. Herkes Ağustos sonunu beklesin. F.Bahçe avukatlarına da bir önerim var: İspanyol müfettişin 3 maçı Tahkim öncesi şike şüphesiyle ortaya koymasına ve bunun nedenlerine çok dikkat etsinler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gidiyoruz Avrupa'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN