Mahkemede biter

Tahkim Kurulu, AB pasaportlu 7 yabancısı için başvuran G.Saray'a "Karara itiraz için bir haftalık süreyi geçirdiniz ve geç kaldınız. Konu da görev yetkimizde değil" diyerek ret yanıtı verdi. Cimbom, dosyayı TC mahkemelerine götürüyor

Giriş Tarihi: 19.7.2013
Galatasaray'lı 7 yabancı futbolcunun (Drogba, Sneijder, Dany, Chedjou, Riera, Amrabat, Elmander) Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'de yerli statüsünde forma giyme talebi, Tahkim Kurulu'nda başvuru geç yapıldığı için usulsüzlükten dolayı reddedildi. Futbol Federasyonu'nun 6-0-4 kuralını 19 Haziran tarihinde resmi sitesinden yayınladığını ifade eden Tahkim Kurulu kendilerine yapılacak itiraz için 1 haftalık süre içinde başvurulmadğını açıkladı. Tahkim Kurulu ayrıca konu ile ilgili karar verme yetkisinin kendinde olmadığını da belirtti.

DOĞAN: KARAR YENİ SEZONA YETİŞİR
Galatasaraylı yönetici Sedat Doğan, kararla ilgili olarak "Tahkim kararı alma konusunda yetkisiz olduğunu ifade etti. Artık mahkeme süreci başlayacak" dedi. Kendileri ile birlikte başka kulüplerin de mahkemeye gideceğini belirten belirten Doğan "Asliye Hukuk Mahkemesi'ne tedbirli başvuruda bulunuyoruz Yeni sezona kadar kararın çıkacağını ve istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyorum' şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkemede biter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN