Temelden yıktı

Hırvat hoca, Avusturya kampında "İyi hücum için iyi savunma şart" mantalitesini oturtmaya çalışıyor. Defanstan forvete kadar tüm oyuncuların birinci görevi, futbolun temel ilkelerini hafızalarına kazıyıp uygulamaya koymak

Giriş Tarihi: 21.7.2013
Almanya'daki hazırlık döneminde futbolcuları tanımaya çalışan Bilic, Avusturya'da deyim yerindeyse, takımı temelden yıkıp, yeniden inşa ediyor. Hırvat hoca, total futbol anlayışını hafızalarına iyice yerleştirmek için talebeleriyle bire bir ilgileniyor. Önceki akşam yapılan idman bu açıdan farklı ve özeldi. Defanstan başlayıp, gruplar halinde oyunculara futbolun temel kurallarını hatırlatan tecrübeli teknik adam, BJK TV ile kulübün muhabirleri ve malzemecileri de dahil, bütün ekibi canlı istasyon olarak kullanıp, kolektif çalışma yaptırdı. Bilic; Tanju, Sivok, Escude, Ersan ve Veli ile Mehmet Akgün, İbrahim, Franco, Gökhan Süzen ve Muhammed'den oluşan iki gruba beşli defans kademesi çalıştırdı.

Sezer konsantre olamadı
"Sağa, sola, ileriye ve geriye defans beşlisi nasıl kayar?" sorusu bu idmanda cevabını buldu. Bazı oyuncuların bu hatırlatmalardan çok memnun olmadıkları görüldü. Muhammed, top alışverişlerinde sınıfı geçerken, Sezer'in ön liberoda çok konsantre olamadığı dikkatlerden kaçmadı. Almeida, Mustafa, Gökhan Töre, Holosko, Fernandes, Oğuzhan, Olcay ve Ömer'den oluşan üçüncü grup yardımcı antrenör Tezic yönetiminde alan korumalı hücum çalıştı. Holosko isabetli pasları ve golleriyle öne çıktı.

Yemek servisine maç
İdmanın ikinci bölümünde "Yemek servisine" iddiaya giren futbolcular ayak tenisi oynadı. Escude, Ersan, Holosko'nun yer aldığı Sivok'un takımı; Olcay, Oğuzhan ve Almeida'nın yer aldığı Fernandes'in takımını tartışmalı bir karar sonrası yendi. Yemek servisi yapmak istemeyen Fernandes'in itirazı sonucu değiştirmedi. Diğer futbolcular, 7'şer kişilik iki takım halinde, pozisyon alma ve topu karşılama hamleleri çalıştı. Bilic, ön liberolara "Topu alamıyorsanız, rakibin pozisyonunu bozun" uyarısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Temelden yıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN