Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küskünler kulübü

Giriş Tarihi: 22.7.2013

Genel kurulda başkanların birbirine girdiği Kulüpler Birliği, temelinden sarsılıyor. Kendi içinde kutuplara ayrılan birlik, artık 'Küskünler Kulübü'ne dönmüş durumda

Kulüpler Birliği'nin geçtiğimiz Cuma günü yapılan genel kurulunda yaşanan olaylar gösterdi ki, 'Küskünler Kulübü'ne dönüşen vakıf temelinden sarsılıyor. Bunun sonucunda da 'birlik' dağılma tehlikesiyle karşı karşıya. Seçimde başkanlar arasında yaşanan sert tartışmalar, bazı gerçekleri de su yüzüne çıkardı. İlhan Cavcav'ın başkanlığı ise Kulüpler Birliği için geçici çözüm olarak değerlendirildi. Toplantıdan önce Kasımpaşa Başkanvekili Hilmi Öksüz salonu sinirli bir şekilde terk ederken, Konyaspor Başkanı Ahmet Şan 'iftar nedeniyle' hızlı trene yetişmesi gerektiğini belirterek toplantıdan ayrıldı.

AĞIZA ALINMAYACAK LAFLAR
Recep Mamur'un da toplantıyı terk etmesi ve daha sonra "Hacısomanoğlu'nun bulunduğu hiçbir toplantıya katılmam" sözleri birliğin dağılma sürecine girdiğinin işareti olarak görüldü. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, G.Saray Başkanı Ünal Aysal ve Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Kulüpler Birliği'nde bir araya gelmeleri söz konusu dahi bile görünmüyor. Çünkü küsler ve birbirleri için ağza alınmayacak suçlamalarda bulunuyorlar. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın da katılmayacağını göz önüne alınca Kulüpler Birliği'nin temelinden çatırdadığı görünüyor.

ANADOLU KULÜPLERİ ENDİŞELİ
Bu durum Anadolu kulüplerini de endişeye sevk ediyor. Bazı başkanlar bu tavırlar devam ettiği sürece, Kulüpler Birliği'nin yaşamasının zor olduğunu dile getiriyor. Bu nedenle Anadolu Kulüpler Birliği (1., 2. ve 3. lig dahil) kurulması gündemde. Anadolu kulüplerini korkutan bir neden de birliğin dağılmasıyla yayın gelirlerinin azalacak olması.

HIRSIZI SAVUNAN HIRSIZDIR!
Trabzonspor dün bir açıklama yaptı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun ağzından yapılan açıklamada, F.Bahçe'ye ağır göndermeler yapıldı. İşte o açıklama: "Recep Mamur'un, şikecilerin, uygunsuz ve usulsüz vekaleti ile F.Bahçe'yi de temsil ettiğini söylemesi üzerine tepkimizi gösterdik. Katılmadıkları bir genel kurulun başkanını belirlemeye çalışmak, diğer kulüplere yapılan çok büyük bir saygısızlıktır. Bizim için hırsızı savunanların hırsızdan farkı yoktur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küskünler kulübü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN